Досвід використання L-карнітину в недоношених новонароджених
Ключові слова:
недоношені; ентеральне харчування; карнітинАнотація
Обстежено 46 недоношених новонароджених, частина з яких отримувала терапію за загальноприйнятою схемою, а частина – із додаванням карнітину. Показано, що карнітин має низку переваг і створює широкі можливості для його використання в неонатології, оскільки скорочує терміни відновлення функції шлунково-кишкового тракту в недоношених новонароджених.
Посилання
Belozerov YuM. Nedostatochnost' karnitina u detey [Carnitine deficiency in children]. Rossiyskiy vestnik perinatologii i pediatrii. 1996;4:42-7. (in Russian).
Keshishyan ES, Kazantseva LZ, Nikolaeva EA. Ispol'zovanie preparata El'kar (L-karnitin) v pediatrii [The use of the drug Elkar (L-carnitine) in pediatrics]. Terra Medica. 2001;4:42-3. (in Russian).
Brivet M, Boutron A, Slama A, Costa C, Thuillier L, Demaugre F, et al. Defects in activation and transport of fatty acids. J Inherit Metab Dis. 1999;22(4):428-41.
Var FM, Ofman R, Fouchier SW. New insights in the enzymology and metabolism of carnitine byosynthesis in humans. J Inherit Metab Dis. 2002;25(7):77.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 О. Воробйова, Л. Левченко, Н. Мухіна, Б. Василенко, В. Подоляка, О. Гудова, А. Мухін
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).