Особливості церебральної гемодинаміки у хворих на діабетичну енцефалопатію залежно від типу основного захворювання
Ключові слова:
цукровий діабет; енцефалопатія; церебральна гемодинамікаАнотація
Дослідження церебральної гемодинаміки за даними дуплексної допплерографії у хворих на діабетичну енцефалопатію, що розвинулася на тлі цукрового діабету типу 2, встановило вірогідне зменшення об’ємної швидкості кровотоку в загальній та внутрішній сонних, передніх та середніх мозкових артеріях. Товщина комплексу інтима-медіа у хворих на енцефалопатію на тлі цукрового діабету типу 2 вірогідно зростала більш, ніж удвічі, за цукрового діабету типу 1 – меншою мірою, але статистично значуще. При цукровому діабеті типу 2 часто виявлялися атеросклеротичні бляшки неоднорідної структури, з фокусами кальцифікації, а також значно більшою, ніж у групі порівняння, була частота стенозування досліджуваних артерій.
Посилання
Khattab M, Khader YS, Al-Khawaldeh A, Ajlouni K. Factors associated with poor glycemic control among patients with type 2 diabetes. J Diabetes Complications. 2009;171(17):1420.
Man'kovskiy BN. Lechenie arterial'noy gipertenzii u bol'nykh sakharnym diabetom [Treatment of arterial hypertension in patients with diabetes mellitus]. Liky Ukrainy. 2009;5:9-13. (in Russian).
Xue H, Jin L, Jin L, Zhang P, Li D, Xia Y, et al. Neuroprotection of aucubin in primary diabetic encephalopathy. Sci China C Lif Sci. 2008;51(6):495-502.
Mishchenko TS, Pertseva TG. Sakharnyy diabet i khronicheskie narusheniya mozgovogo krovoobrashcheniya [Diabetes mellitus and chronic cerebrovascular accident]. Ukrainskiy nevrologicheskiy zhurnal. 2008;3:4-13. (in Russian).
Lelyuk VG, Lelyuk SE. Ul'trazvukovaya angiologiya [Ultrasound angiology]. Moscow: Real'noe vremya; 2003. 324 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Н. Пашковська
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).