Проблема вакцинації дітей та підлітків
Ключові слова:
профілактичні щеплення; студенти; причини відмови від щепленняАнотація
У статті наголошується на необхідності своєчасного проведення вакцинації серед дитячого населення. Показано, що у 2009 р. кількість відмов від проведення профілактичних щеплень має тенденцію до збільшення. Серед студентів, які відмовилися від щеплення, переважають особи жіночої статі. 400 (72,1 %) випадків відмови пов’язані з негативним відношенням студентів до щеплень, сформованим під впливом засобів масової інформації, 93 (16,7 %) – з релігійних переконань. Не вказали причину 62 (11,1 %) особи.
Посилання
Bondarchuk OB. Uskladnennia pislia vaktsynatsii ta revaktsynatsii BTsZh [Complications after BCG vaccination and revaccination]. Klinichna imunolohiia. Alerholohiia. Infektolohiia. 2007;3:54-6. (in Ukrainian).
Korzhenkova MP. Klinicheskaya kharakteristika difterii v period vysokoy i nizkoy zabolevaemosti [Clinical characteristics of diphtheria in a period of high and low morbidity]. Vaktsinatsiya. Informatsionnyy byulleten'. 2006;1:4-6. (in Russian).
Posibnyk z pidhotovky ta provedennia kampanii dodatkovoi imunizatsii proty koru i krasnukhy (za rekomendatsiiamy VOOZ)/MOZ Ukrainy [Manual for the preparation and conduct of the additional immunization campaign against measles and rubella (according to WHO recommendations)/Ministry of Health of Ukraine]. Kyiv; 2007. (in Ukrainian).
Awad R. BCG vaccine and post-BCG complication among infants in Gasa Strip, 1999. East Mediterr Health J. 2001;7(1-2):211-20.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Т. Сорокман, Т. Груба, Д. Бешега, Л. Швигар
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).