Випадок із клінічної практики синдрому Шихана
Ключові слова:
синдром Шихана; гіпопітуїтаризм; стерта формаАнотація
У статті наведено випадок синдрому Шихана, у клінічній картині котрого симптоматика гіпопітуїтаризму трактувалась із позиції загальносоматичної патології.
Посилання
Yefimov AS, editor. Endokrynolohiia [Endocrinology]. Kyiv: Vyscha shkola; 2004. 101 p. (in Ukrainian).
Zaretskiy MM, Vakhtina TN. Oshibki diagnostiki atipicheskikh form sindroma Shiena [Errors in the diagnosis of atypical forms of Skien's syndrome]. Terapevticheskiy arkhiv. 1987;59(1):102-4. (in Russian).
Kirilyuk ML, Kovtun VN, Miloserdnaya EA, Pogorelova OI. Kakheksiya kak iskhod poslerodovoy postgemorragicheskoy ishemii gipofiza [Cachexia as an outcome of postpartum posthemorrhagic pituitary ischemia]. Mizhnarodnyi endokrynolohichnyi zhurnal. 2006;2:97-8. (in Russian).
Klaykov AM. O sindrome Shiena [About Skien's Syndrome]. Klinicheskaya meditsina. 1989;67(8):95-8. (in Russian).
Lyashuk PM, Gusak LV. O gipopituitarnom sindrome [About hypopituitary syndrome]. Vrachebnoe delo. 1978;11:111-13. (in Russian).
Кovacs K. Sheehan syndrome. Lancet. 2003;361(9356):520-2.
Schrager S, Sabo L. Sheehan syndrome: a rare complication of postpartum hemorrhage. J Am Board Fam Pract. 2001;14(5):389-91.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 П. Ляшук, А. Ілюшина, С. Глуговська, М. Леонова, О. Чорна
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).