Яка роль Нуклеїнату в комплексі контрольованої терапії бронхіальної астми у школярів? Двічі сліпий плацебо-контрольований метод
Ключові слова:
діти; бронхіальна астма; гіперсприйнятливість бронхів; імунітет; НуклеїнатАнотація
Двічі сліпим плацебо – контрольованим методом досліджено вплив Нуклеїнату на гіперсприйнятливість дихальних шляхів, показники фагоцитарної активності та фагоцитарного числа нейтрофілів, їх киснезалежного метаболізму та концентрації метаболітів монооксиду нітрогену в крові в комплексному лікуванні бронхіальної астми в 98 школярів. За допомогою таблиці випадкових чисел сформовані дві клінічні групи. До першої групи увійшли 47 осіб, які в комплексі базисної терапії приймали Нуклеїнат у дозі 0,25 г на добу протягом 21 дня. Другу групу сформували з 51 дитини, що отримували плацебо за тією ж схемою. Показано, що завдяки використанню Нуклеїнату досягнуте зниження гіперсприйнятливості дихальних шляхів, та оптимізацію контролю захворювання, на що опосередковано вказувало зростання ризику виявлення помірної сприйнятливості бронхів до гістаміну (СШ=3,6; 95 % ДІ: 1,3-9,3) та зниження фагоцитарної активності нейтрофілів (СШ=1,9 з 95 % ДІ (0,9-4,4)).
Посилання
Sidel'nikov VM, Bezrukov LA, Migal' VG. Prakticheskaya allergologiya detskogo vozrasta [Practical allergology of childhood]. Kyiv: Zdorov’ia; 1985. 160 p. (in Russian).
Brindicci C, Ito K, Barnes PJ. Effect of an inducible nitric oxide synthase inhibitor on differential flow-exhaled nitric oxide in asthmatic patient and healthy volunteers. Chest. 2007;132:581-88.
Global Strategy for Asthma Management and Prevention. National Institutes of Health National Heart and Lung and Blood Institute. Resived; 2009. 112 p.
Chapman DG, Berend N, King GG, Salome CM. Increased airway closure is a determinant of airway hyperresponsiveness. Eur Respir J. 2008;32(6):1563-69.
Walters EH, Wood-Baker R, Reid DE, Ward C. Innate immune activation in neutrophilic asthma. Thorax. 2008;63(1):88-9.
Henderson A. What have we learned from prospective cohort studies of asthma in children? Chronic Respiratory Disease. 2008;5(4):225-31.
Nuijsink M, Hop WCJ, Sterk PJ. Long-term asthma treatment guided by airway hyperresponsiveness in children: a randomized controlled trial. Eur Respir J. 2007;30:457-66.
Lennart KA, Thompson-Figueroa J, Allen GB, Rinaldi L, Norton RJ, Irvin CG, et al. Lundblad Airway hyperresponsiveness in allergically inflamed mice. Am J Respir Crit Care Med. 2007;175(8):768-74.
Tkachuk Z. Compound, compozisionand method for treatment of inflammatory and inflammatoryrelated disorders. Patent United States № US 6,737,271. 2004.
Townshend J, Hails S, Mckean M. Diagnosis of asthma in children. BMJ. 2007;335:198-202.
Townshend J, Hails S, Mckean M. Management of asthma in children. BMJ. 2007;335:253-57.
Walters EH, Wood-Baker R, Reid DE, Ward C. Innate immune activation in neutrophilic asthma. Thorax. 2008;63(1):88-9.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Л. Безруков, О. Колоскова, У. Марусик
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).