Аналіз причин безпліддя в умовах природного йодного дефіциту
Ключові слова:
безпліддя; природна йодна недостатністьАнотація
Вивчено причини виникнення безпліддя в жінок, мешканок Ужгородського району Закарпатської області, для якого характерна помірна йодна недостатність. При цьому встановлено, що найпоширенішими сексуально-трансмісивними захворюваннями є гарднерельоз та хламідіоз. Майже в половини випадків діагностовано відхилення в рівнях гормонів, зокрема у третини пацієнток виявлено субклінічний гіпотиреоз. Основними причинами безпліддя є спайковий процес у малому тазі і/або патологія маткових труб та зовнішній генітальний ендометріоз.
Посилання
Vatseba AO, Havryliuk VM, Pankiv VI. Epidemiolohiia zakhvoriuvan shchytopodibnoi zalozy v umovakh yodnoi nedostatnosti [Epidemiology of thyroid diseases in conditions of iodine deficiency]. Likars'ka sprava. 2002;1:31-3. (in Ukrainian).
Oliinyk VA. Patolohiia schytovydnoi zalozy v Ukraini (epidemiolohiia ta rehional'ni osoblyvosti) [Thyroid pathology in Ukraine (epidemiology and regional features)]. Zhurnal praktychnoho likaria. 2001;2:5-7. (in Ukrainian).
Pichkar YI, Fabri AZ, Krafchyk OM. Epidemiolohiia zobnoi endemii v Zakarpats'kii oblasti [Epidemiology of dental endemics in the Transcarpathian region]. Lviv; 2003. 86-8 p. (in Ukrainian).
Kulakov VI, editor. Besplodnyy brak. Sovremennye podkhody k diagnostike i lecheniyu [Barren marriage. Modern approaches to diagnosis and treatment]. Moscow: GEOTAR-Media; 2006. 616 p. (in Russian).
Tatarchuk TF, Sol'skiy YaP. Endokrinnaya ginekologiya [Endocrine gynecology]. Kiev: Zapovit; 2003. 304 p. (in Russian).
Turyanitsa IM, Fabri ZY, Pashchenko AE. Yodno-tireoidnyy status organizma v usloviyakh yodnogo defitsita [Iodine-thyroid status of the body in conditions of iodine deficiency]. Uzhhorod; 1996. 143 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Ю. Бобик
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).