Особливості гемодинамічних показників у хворих на артеріальну гіпертонію і цукровий діабет 2-го типу
Ключові слова:
артеріальна гіпертонія; цукровий діабет 2-го типу; діастолічна дисфункція лівого шлуночкаАнотація
У хворих на артеріальну гіпертонію і цукровий діабет 2-го типу вивчено гемодинамічні показники, що характеризують діастолічну функцію лівого шлуночка. Встановлено, що поширеність діастолічної дисфункції лівого шлуночка становить 87,7%. Виразність ехокардіографічних ознак діастолічної дисфункції лівого шлуночка залежить від тривалості цукрового діабету 2-го типу, рівня артеріального тиску і мікроальбумінурії.
Посилання
Sirenko YuM, Rekovets' VM, Hur’ieva OS. Arterial'na hipertenziia: suchasni aspekty kontroliu antyhipertenzyvnoi terapii [Hypertension: current aspects of control of antihypertensive therapy]. Ukrains'kyi kardiolohichnyi zhurnal. 2002;5:92-7. (in Ukrainian).
Bell DSH. Heart failure. The frequent, forgotten, and often fatal complication of diabetes. Diabetes Care. 2003;26(8):2433-41.
Boyer JK, Thaniqaraj S, Schechtman KB, Perez JE. Prevalence of ventricular diastolic dysfunction in asymptomatic, normotensive patients with diabetes mellitus. Am J Cardiol. 2004;93(7):870-5.
Brown JR, O’Connor GT. Coronary heart disease and prevention in the United States. N Engl J Med. 2010;362(23):2150-3.
Gersh BJ, Sliwa K, Mayosi BM, Yusuf S. The epidemic of cardiovascular disease in the developing world: global implications. Eur Heart J. 2010;31(6):642-8.
Fang ZY, Yuda S, Anderson V, Short L, Case C, Marwick TH. Echocardiographic detection of early diabetic myocardial disease. Journal of the American College of Cardiology. 2003;41(4):611-7.
Lloyd-Jones DM. Cardiovascular risk prediction: basic concepts, current status, and future directions. Circulation. 2010;121(15):1768-77.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 І. Паньків
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).