Особливості впливу озону на фагоцитарну активність нейтрофілів крові здорових донорів та осіб із герпесвірусними арахноенцефалітами
Ключові слова:
озон; фагоцитарна активність (ФА) нейтрофілів; здорові донори; герпесвірусні арахноенцефалітиАнотація
В умовах іn vitro вивчено вплив різних концентрацій озону на фагоцитарну активність (ФА) нейтрофілів донорської крові та крові пацієнтів з герпесвірусними арахноенцефалітами в гострому періоді захворювання. ФА нейтрофілів оцінювали цитофлуориметрично на проточному цитометрі BD FAC SCalibur. Встановлено достовірну різницю у відповіді нейтрофілів крові донорів та хворих на озонування різними концентраціями. При цьому, залежність доза-ефект мала нелінійний характер, що може бути пояснено через біологічну дію озону на ці клітини. З метою стимуляції фагоцитозу в гострому періоді герпесвірусних арахноенцефалітів обґрунтовано застосування автогемозонотерапії з концентрацією озону до 10 мг/л.
Посилання
Alekhina SP, Shcherbatyuk TG. Ozonoterapiya: klinicheskie i eksperimental'nye aspekty [Ozone therapy: clinical and experimental aspects]. Nizhny Novgorod: Litera; 2003. 240 р. (in Russian).
Pinegin BV, Yarilin AA. Primenenie protochnoy tsitometrii dlya otsenki funktsional'noy aktivnosti immunnoy sistemy cheloveka [The use of flow cytometry to assess the functional activity of the human immune system]. Moscow; 2001. 53 р. (in Russian).
Dekonenko EP. Virus gerpesa i porazhenie nervnoy sistemy [Herpes virus and damage to the nervous system]. Rossiyskiy meditsinskiy zhurnal. 2002;4:46-9. (in Russian).
Peretyagin SP, Martusevich AK, Zimin YuV. Kristalloskopicheskiy analiz ozonirovaniya krovi іn vitro [Crystalloscopic analysis of blood ozonation in vitro]. Kazanskiy meditsinskiy zhurnal. 2007;4:60-1. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Т. Саєнко
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).