Лікування хворих із переломами кісток гомілки з використанням універсального апарата з можливістю адаптації форми опор до анатомічної конфігурації сегмента
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XIX.1.73.2015.13Ключові слова:
апарат зовнішньої фіксації, жорсткість фіксації, перелом кісток гомілки, черезкістковий остеосинтезАнотація
Проведено порівняльний аналіз клінічних результатів лікування 60 хворих із переломами кісток гомілки методом черезкісткового остеосинтезу з використанням апаратів зовнішньої фіксації (АЗФ) комбінованого типу різних конструкцій. Відповідно до запропонованих методів лікування хворі були розподілені на дві клінічні групи. До І групи увійшло 30 осіб, остеосинтез яким проводили в АЗФ із комплекту деталей Г.А. Ілізарова. ІІ (основну) групу сформували 30 осіб, остеосинтез яких проводили в розробленому універсальному апараті з можливістю адаптації форми опор до анатомічної конфігурації сегмента. Згідно з отриманими результатами, середня тривалість фіксації в АЗФ у пацієнтів основної (ІІ) групи становила 146,2 дня, що порівняно з І групою осіб менше на 27,6 % (202,1 дня). Найбільша питома вага (86,7 %) пацієнтів із нормальним (до 1,5 середнього терміну) терміном консолідації спостерігалась у ІІ групі досліджуваних, що на 23,4 % більше ніж у І групі
(63,3 %). Відповідно – у ІІ групі відмічалось 13,3 % випадків осіб із сповільненою консолідацією, що на 23,4 % менше ніж у І групі (36,7 %). Серед клінічних результатів лікування, згідно із системою оцінки Любошица-Матиса-Шварцберга, в
основній (ІІ) групі хороші результати спостерігались у 86,7 % пацієнтів, що порівняно з І групою (66,7 %) на 20 % більше. Задовільних результатів в основній групі було 13,3 %, що менше на 13,4 % ніж у І групі (26,7 %). Кількість незадовільних результатів у І групі становила 6,6 %, тоді як в основній групі вони були відсутні. Завдяки адаптації форми опор до анатомічної конфігурації сегмента в універсальному апараті забезпечується можливість раннього навантаження травмованої кінцівки, що дозволяє оптимізувати терміни консолідації та покращати анатомо-функціональні результати лікування осіб із переломами кісток гомілки.
Посилання
Haiko HV, Kalashnikov AV, Vdovychenko KV. Vybir metodu likuvannia khvorykh iz diafizarnymy perelomamy velykohomilkovoi kistky [The choice of the method of treatment of patients with diaphyseal fractures of the tibia]. Ukr. med. al'manakh. 2010;13(1):40-3. (in Ukrainian).
Li AD. Rukovodstvo po chreskostnomu kompresionno-distraktsionnomu osteosintezu [Manual on transdermal compression-distraction osteosynthesis]. Tomsk: Krasnoe znamya; 2002. 307 p. (in Russian).
Martel' II, Karasev AG, Samusenko DV. Chreskostnyy osteosintez po Ilizarovu perelomov diafiza bedrennoy kosti [Transosseous osteosynthesis according to Ilizarov fractures of the diaphysis of the femur]. Kurgan; 2013. 23 p. (in Russian).
Hutsuliak VI. Universal'nyi aparat dlia cherezkistkovoho osteosyntezu [Universal apparatus for percutaneous osteosynthesis]. Patent No. 99872 of Ukraine а 2011 01932. 10.10.2012. (in Ukrainian).
Myuller ME, Al'gover M, Shneyder R, Vilinger Kh. Rukovodstvo po vnutrennemu osteosintezu [Manual on internal osteosynthesis]. Moscow: Ad Marginem. 1996. 750 p. (in Russian).
Solomin LN. Osnovy chreskostnogo osteosinteza apparatom G.A.Ilizarova [Fundamentals of transosseous osteosynthesis apparatus G.A.Ilizarova]. SPb.: OOO «Morsar AV»; 2005. 544 p. (in Russian).
Shevtsov VI, Nemkov VA, Sklyar LB. Apparat Ilizarova. Biomekhanika [The Ilizarov apparatus. Biomechanics]. Kurgan: Periodika; 1995. 165 p. (in Russian).
Golubovic I, Golubovic Z, Visnjic A. Correction of secondary dislocation of open tibial shaft fracture after external fixation – case report. Acta facultatis medicae naissensis. 2011;28(4):251-56.
Gessmann J, Baecker H, Jettkant B. Direct and indirect loading of the Ilizarov external fixator: the effect on the interfragmentary movements and compressive loads. Strat Traum Limb Recon. 2011;6:27-31.
Milenkovic S, Mitkovic M, Micic I. Distal tibial pilon fractures (AO/OTA type B, and C) treated with the external skeletal and minimal internal fixation method. Vojnosanit Pregl. 2013;70:836-41.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 V. I. Hutsulyak
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).