Гормональні та генетичні паралелі за умов загрозливого викидня ранніх термінів гестації
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XIX.1.73.2015.43Ключові слова:
прогестерон, естрадіол, загрозливий викидень, ген рецептора прогестерону PGR, ген рецептора естрогенів ESR1, ген множинної резистентності до ліків MDR1Анотація
У роботі представлені результати гормонального та генетичного дослідження 51 жінки із загрозливим викиднем у термінах гестації 4-12 тижнів вагітності. Встановлено, що за умов загрозливого викидня має місце прогестеронова недостатність, яка асоціюється із несприятливими варіантами поліморфних варіантів генів PGR (Т1/Т2), MDR1 (C3435T), відповідно у 29,5 % та 11,9 % випадків. Отримані дані засвідчили внесок генетичних особливостей жінок у розвиток загрозливого викидня ранніх термінів, проте це не виключає необхідності проведення масштабних досліджень.
Посилання
Sidel'nikova VM. Privychnoe nevynashivanie beremennosti [Habitual miscarriage]. Med. aspekty zdorov'ya zhenshchiny. 2009;4:12-6. (in Russian).
Barrera D, Avila E, Díaz L. Immunological role of progesterone in the maintenance of pregnancy. Rev. Invest. Clin. 2007;2:139-45.
Boonyaratanakornkit V, Bi Y, Rudd M. The role and mechanism of progesterone receptor activation of extra-nuclear signaling pathways in regulating gene transcription and cell cycle progression Steroids. 2008;9:922-28.
Coulam CB, Jeyendran RS, Roussev R. Association of progesterone receptor polymorphisms with recurrent implantation failure after in vitro fertilization and embryo transfer. J. Assist. Reprod. Genet. 2008;4:119-22.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 J. V. Trohymovych
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).