Хроноперіодичність екскреторної, іонорегулювальної та кислоторегулювальної функцій нирок
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XIX.1.73.2015.46Ключові слова:
хроноперіодичність, екскреторна, іонорегулювальна та кислоторегулювальна функції, нирки, білі щуриАнотація
У статті наведено дані про хроноритмічні особливості екскреторної, іонорегулювальної та кислоторегулювальної функцій нирок у статевозрілих білих щурів. Встановлено, що функції нирок в інтактних тварин підпорядковані чіткій хроноритмічній організації. Це стосується більшості хроноритмічних показників екскреторної, іонорегулювальної та кислоторегулювальної функцій нирок.
Посилання
Alpatov AM. Tsirkadnyy ostsilyator [Circadian Oscillator]. Khronobiologiya i khronomeditsina. Moskow: Triada-Kh; 2000. 65-81 p. (in Russian).
Hozhenko AI. Funktsional'nyi stan nyrok pry khronichnii blokadi syntezu oksydu azotu v schuriv [Functional state of the kidneys in chronic blockade of nitric oxide synthesis in rats]. Med.khimiia. 2002;4(4):65-8. (in Ukrainian)
Komarov FI, Rapoport SI. Khronobiologiya i khronomeditsina [Chronobiology and chronomedicine]. Moskow: Triada-Kh; 2000. 488 p. (in Russian).
Pishak VP, Bulyk RIe. Mekhanizmy uchasti shyshkopodibnoi zalozy u zabezpechenni tsyrkadiannoi rytmichnosti fiziolohichnykh funktsii [Mehanizmi parti shishkopodbnoi zalozi u zabezpechennyi circadian rhythmic functions]. Buk. med. visnyk. 2006;10(4):5-8. (in Ukrainian).
Pishak VP, Hozhenko AI, Rohovyi IuIe. Tubulo-interstytsiinyi syndrom [Tubulo-intestinal syndrome]. Chernivtsi: Medakademiia; 2002. 221 p. (in Ukrainian).
Romanov YuA. Ot khronobiologii k khronotopobiologii [From chronobiology to chronotopobiology]. Vest. RAMN. 2000;8:8-11. (in Russian).
Ryabov SI, Natochin YuV. Funktsional'naya nefrologiya [Functional Nephrology]. SPb.: Lan'; 1997. 5-77,131-147 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 V. G. Khomenko
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).