Особливості макроскопічної будови діафізів довгих трубчастих кісток нижньої кінцівки в судовій медицині
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XIX.2.74.2015.103Ключові слова:
довгі трубчасті кістки, нижня кінцівка, макроскопічна будоваАнотація
Досліджено 128 випадків із переломами довгих трубчастих кісток нижньої кінцівки із судово-медичної експертної практики. Вивчено основні морфологічні показники (окружність, товщина компактної кісткової речовини, розміри та площа кістково-мозкової порожнини), що характеризують макроскопічну будову окремих відділів стегнової, великогомілкової та малогомілкової кісток. Показано їх значимість та роль у виникненні переломів даних кісток у судово-медичній практиці.
Посилання
Driban JB, Tassinari A, Lo GH. Bone marrow lesions are associated with altered trabecular morphometry. Osteoarthritis Cartilage. 2012;20(12):1519-26.
Jaffar M, Murlimanju BV, Saralaya VV. Bone morphometry. Bratisl. Lek. Listy. 2012;113(11):673-75.
Eleftheriou KI, Rawal JS, James LE. Bone structure and geometry in young men: the influence of smoking, alcohol intake and physical activity. Bone. 2013;52(1):17-26.
Currey J, Phil D. Measurement of the Mechanical Properties of Bone. A Recent History. Clin. Orthop. Relat. Res. 2009;467(1):1948-54.
Yifang Fan, Yubo Fan, Zhiyu Li Optimal Principle of Bone Structure. PLoS ONE. 2011;6(12):e28868.
Nicks KM, Amin S, Atkinson EJ. Relationship of age to bone microstructure independent of areal bone mineral density. J. Bone Miner. Res. 2012;27(3):637-44.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 I. H. Savka, Ya. S. Kyshkan, V. V. Malyshev
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).