Якість життя дітей, хворих на хронічний гелікобактер-асоційований гастродуоденіт, поєднаний із лямбліозом
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XIX.2.74.2015.107Ключові слова:
діти, хронічний гастродуоденіт, лямбліоз, якість життяАнотація
У статті представлено аналіз якості життя дітей, хворих на хронічний гастродуоденіт, залежно від етіологічного фактора. Встановлено, що поєднання в них гелікобактеріозу та лямбліозу призводить до погіршення показників психологічного та фізичного стану з перевагою змін останнього.
Посилання
Nizhevich AA. Kliniko-morfologicheskaya kharakteristika, geneticheskie markery, diagnostika i lechenie Helicobacter pylori-assotsiirovannykh gastroduodenal'nykh zabolevaniy u detey [Clinico-morphological characteristics, genetic markers, diagnosis and treatment helicobacter pylori-associated gastroduodenal diseases in children] [avtoreferat]. Moscow; 2010. 45 p. (in Russian).
Novik AA. Rukovodstvo po issledovaniyu kachestva zhizni v meditsine [A guide to the study of the quality of life in medicine]. OLMAPRESS; 2007. 313 p. (in Russian).
Perederiy VH, Tkach SM. Praktychna hastroenterolohiya: Suchasna taktyka y alhorytmy vedennya khvorykh z osnovnymy hastroenterolohichnymy zakhvoryuvannyamy i syndromamy: posibnyk dlya likariv [Practical gastroenterology: Contemporary tactics and algorithms for patients with major astroenterological diseases and syndromes: manual for physicians]. Vinnitsa: Nova knyha; 2012. 736 p. (in Ukrainian).
Mitchell R, Kremer A, Westwood N. Talking about life and IBD: A paradigm for improving patient–physician communication. GCC. 2009;3:1-3.
Ware JE. SF-36 health surve. Manual and interpretacion quide. 2000. 305-31 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 S. V. Sokolnyk
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).