Корекція порушень окиснювальної модифікації білків у хворих на пептичну виразку шлунка та дванадцятипалої кишки, поєднану з цукровим діабетом
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XIX.2.74.2015.98Ключові слова:
пептична виразка, цукровий діабет, окисна модифікація білків, квінаприлАнотація
У роботі вивчено показники окиснювальної модифікації білків у крові та слизовій оболонці шлунка та дванадцятипалої кишки. Виявлено, що у хворих на пептичну виразку, поєднану з цукровим діабетом, інтенсифікація процесів окиснювальної модифікації білків супроводжується підсиленням процесів необмеженого протеолізу. Встановлено, що квінаприл сприяє зменшенню дисбалансу між процесами синтезу та оксидації протеїнів.
Посилання
Kozovyy RV, Erstenyuk GM. Pokazateli okislitel'noy modifikatsii belkov syvorotki krovi i aktivnosti fermentov glutationovoy sistemy u dolgozhiteley Prikarpat'ya [Indicators of oxidative modification of serum proteins and enzyme activity of the glutathione system in long-livers of the Carpathian region]. Fundamental'nye issledovaniya. 2014;2:77-81. (in Russian).
Netyukhaylo LH, Kharchenko SV. Aktyvni formy kysnyu (ohlyad literatury) [Active forms of oxygen (review of literature)]. Young Scientist. 2014;9:131-35. (in Ukrainian).
Stupnyts'ka HYa, Fediv OI. Khronichne obstruktyvne zakhvoryuvannya lehen', ozhyrinnya ta oksydatyvnyy stres [Chronic obstructive pulmonary disease, obesity and oxidative stress]. Buk. med. visnyk. 2013;17(3):181-83. (in Ukrainian).
Hopps E, Caimi G. Protein oxidation in metabolic syndrome. Clin. Invest. Med. 2013;36(1):E1-E8.
Chen Shu-Ju, Yen Chi-Hua, Huang Yi-Chia Relationships between Inflammation, Adiponectin, and Oxidative Stress in Metabolic Syndrome. PLOS ONE. 2012;7(9):45693. Doi:10.1371/journal. pone. 0045693.
Zhiyou C, Liang-Jun Y. Proten Oxidative Modifications: Beneficial Roles in Disease and Health. J. Biochem. Pharmacol. Res. 2013;1(1):15-26.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 O. Yu. Olinyk
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).