Глюкокортикоїдна функція надниркових залоз у хворих на ішемічну хворобу серця за умов коморбідності
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XIX.3.75.2015.156Ключові слова:
ішемічна хвороба серця, цукровий діабет 2-го типу, анемія, кортизолАнотація
У статті висвітлено особливості змін глюкокортикоїдної функції надниркових залоз у хворих на ішемічну хворобу серця, ускладнену супутніми анемією та цукровим діабетом 2-го типу. Встановлено, що ступінь кортизолемії залежить від ступеня тяжкості супутнього анемічного синдрому. Включення телмісартану до схеми комплексного лікування обстежуваних
хворих призводило до нормалізації рівня кортизолу плазми крові, що свідчить про зменшення ступеня напруженості стреслімітувальних систем організму на тлі запропонованої схеми лікування.
Посилання
Laptev D.N., Ryabykina G.V., Seid-Guseynov A.A. Daily monitoring of ECG and glucose level in revealing the relationship between glycemia and the duration of the QT interval in patients with type 1 diabetes mellitus. Terapevticheskiy arkhiv. 2009; 4: 28-34 (in Russian).
Tantsyreva I.V., Volkova E.G. Prognostic value of structural-functional and electrical remodeling of myocardium in coronary heart disease in men of elderly and senile age. Klinicheskaya meditsina. 2009; 87 (6): 10-15 (in Russian).
Geiser F., Meier C., Wegener I. Association between anxiety and factors of coagulation and fibrinolysis. Psychother. Psychosom. 2008; 77 (6): 377-383.
Carol E.E., Mittal V.A. Resting cortisol level, self-concept, and putative familial environment in adolescents at ultra high-risk for psychotic disorders. Psychoneuroendocrinology. 2015; 57: 26-36.
Reynolds R.M., Ilyas B., Price J.F. Circulating plasma cortisol concentrations are not associated with coronary artery disease or peripheral vascular disease. QJM. 2009; 102 (7): 469-475.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 N. D. Pavliukovych, I. V. Trefanenko, T. V. Reva, O. V. Pavliukovych
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).