АНАТОМІЧНІ ВАРІАНТИ БУДОВИ НОСОВОЇ ПОРОЖНИНИ І НАВКОЛОНОСОВИХ ПАЗУХ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНІ СИНУСИТИ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XIX.4.76.2015.221Анотація
Проведений аналіз результатів комп’ютерної томографії навколоносових синусів у 84 хворих на хронічний ексудативний синусит, 72 - на хронічний поліпозний синусит. Контрольна група складалася з 20 практично здорових осіб. Анатомічні особливості будови носової порожнини і навколоносових пазух (клітини Галера, перегородки верхньощелепних синусів, зміни гачкоподібного відростка, викривлення носової перегородки) виявлені у 63,89 % обстежуваних. Жоден з анатомічних варіантів не збільшував ризику розвитку поліпозного синуситу. Клітини Галера (RR-2,45; 95 %CI-1,16-3,74), перегородки верхньощелепних пазух (RR-3; 95 %CI-1,72-4,28), аномалія розвитку гачкоподібного відростка (RR-3б17; 95 %CI-1,62-4,72) збільшували
ризик розвитку хронічного ексудативного синуситу.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 С.А. Левицька
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).