МАКРОСКОПІЧНА ОЦІНКА БІЛІОДИГЕСТИВНИХ АНАСТОМОЗІВ, СФОРМОВАНИХ МЕТОДОМ ВЧ-ЕЛЕКТРОЗВАРЮВАННЯ М’ЯКИХ ТКАНИН В ЕКСПЕРИМЕНТІ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XX.3.79.2016.132Анотація
В експерименті на 50 кролях, які були поділені на основну групу (n=35) та групу порівняння (n=15), проводили формування холецистоентеро- та ентероентероанастомозів на виключеній по Ру петлі тонкої кишки. В основній групі формували однорядні евертуючі анастомози методом ВЧ електрозварювання тканин, у групі порівняння накладали однорядні шовні анастомози. Формування зварювальних та шовних анастомозів проводили як на незапалених тканинах, так і на тлі жовчного перитоніту. У різні терміни після операції проводили макроскопічне оцінювання прохідності, внутрішнього та зовнішнього вигляду отриманих з’єднань. Встановлено, що процеси регенерації тканин у ділянці шва при формуванні анастомозів методом ВЧ електрозварювання проходять типово, аналогічно, як і при їх накладанні традиційним шовним методом. Формування евертуючих анастомозів за допомогою зварювання дозволяє досягти високопрецизійного зіставлення слизових оболонок, що запобігає пролабуванню тканин стінок у просвіт анастомозів. Це запобігає як початковому звуженню анастомозів, що характерне при їх формуванні лігатурним методом, так і подальшому стенозуванню та стриктуроутворенню.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 А.І. Гуцуляк
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).