ОСОБЛИВОСТІ ВАРІАБЕЛЬНОСТІ СЕРЦЕВОГО РИТМУ У ДІТЕЙ З ГОСТРИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ НИЖНІХ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ НА ФОНІ СУБКЛІНІЧНОГО ГІПОТИРЕОЗУ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XX.3.79.2016.151Анотація
У статті представлені результати дослідження варіабельності серцевого ритму в дітей шкільного віку з бронхолегеневою патологією на фоні субклінічного гіпотиреозу. Встановлено, що показники варіабельності серцевого ритму вказують на ваготонію у 52,9 % обстежених. При проведенні кліноортостатичної проби показник вагосимпатичного балансу LF/HF зростає у 2,2 раза, що свідчить про зниження активності центрального контуру управління. Виявлено, що номотопні порушення ритму однаково часто реєструються у хворих як з ваготонією (30% обстежених), так і з симпатикотонією (25,7 % дітей), тоді як гетеротопні порушення виявляли переважно у пацієнтів з ваготонією (20,0 %).
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Б.М. Павликівська
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).