ПРОГНОЗУВАННЯ РИЗИКУ УСКЛАДНЕНЬ ЗАПАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ ОРГАНІВ МАЛОГО ТАЗА У ЖІНОК
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XX.3.79.2016.153Анотація
Метою дослідження є оцінка точності прогнозування ризику ускладнень запальних процесів органів малого таза у жінок за допомогою різних інтегральних шкал. Проведений аналіз клінічних результатів у 75 жінок із запальними захворюваннями органів малого таза. Показано, що серед гнійно-запальних захворювань органів малого таза у пацієнток переважали гнійні тубооваріальні пухлини (37,3 %), піосальпінкс із перфорацією (28,0 %). У більшості пацієнток, оперованих із приводу гнійно-запальних захворювань органів малого таза, у післяопераційному періоді спостерігаються ускладнення у вигляді фебрильної реакції та локальної раневої інфекції. Доведено, що запропонований індекс прогнозування ускладнень гнійно-запальних захворювань органів малого таза, який враховує наявність інфекцій, які передаються статевим шляхом, тривалість захворювання, вираженість фебрильної реакції, змін лейкоцитарної формули, вираженість больового синдрому, вміст С-реактивного білка (СРБ) та погодинний діурез, має високу чутливість та специфічність та може бути рекомендований до застосування у клінічній практиці. Обговорюється доцільність розробки алгоритмів прогнозування та підримки клінічних рішень при запальних захворюваннях органів малого таза.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Н.М. Рожковська, П.О. Ситнік
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).