ВИВЧЕННЯ ПРОТИМІКРОБНОЇ ДІЇ АНТИСЕПТИКІВ ВІДНОСНО СТАФІЛОКОКІВ – ЗБУДНИКІВ ПІОДЕРМІЙ З РІЗНИМИ МЕХАНІЗМАМИ MLS-РЕЗИСТЕНТНОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XX.3.79.2016.164Анотація
Методом дифузії в агар виконано дослідження прямої протимікробної активності поверхневоактивних антисептиків горостену, хлоргексидину біглюконату, мірамістину та декасану відносно трьох шкірних ізолятів стафілококів із різним рівнем MLS-резистентності (макроліди, лінкозаміди та стрептограмін В). Протимікробні концентрації антисептиків визначено методом серійних розведень в агарі. Встановлено виражену пряму протимікробну дію горостену, хлоргексидину біглюконату та декасану відносно всіх тест-штамів, їх протимікробна активність однаково проявляється відносно MLS-резистентних та чутливих до антибіотиків MLSгрупи штамів стафілококів. Мірамістин у досліджуваних концентраціях протимікробної дії не проявив.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 О.І. Юрчишин
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).