ЗАСТОСУВАННЯ АНТИАГРЕГАНТІВ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА АТЕРОТРОМБОТИЧНИЙ ІШЕМІЧНИЙ ІНСУЛЬТ ЗАЛЕЖНО ВІД ХРОНОРИТМІВ ЛАНОК ГЕМОСТАЗУ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XXI.2.82.1.2017.12Ключові слова:
ішемічний інсульт, антиагреганти, гематокрит, агрегація тромбоцитівАнотація
Враховуючи основні патогенетичні ланки розвитку атеротромботичного ішемічного інсульту, зокрема участь тромбоцитів у розвитку тромбогенезу та атеротромбозу, а також х участь у запальному каскаді ішемічного інсульту, актуальним є питання щодо застосування антиагрегантів як терапі, так і вторинно профілактики. З першого дня розвитку захворювання вірогідно підвищується гематокрит та агрегація тромбоцитів, порівняно з контрольною групою. Добові коливання цих показників протягом гострого періоду у всіх групах хворих, включаючи контрольну, носять циркадіанний характер, із акрофазами в ранкові години та поступовим зниженням денних показників. Батифази гематокриту та агрегаці тромбоцитів визначались о 23.00.
Посилання
I.I.Berdii. Stan mozkovoi ta tsental'noi hemodynamiky u khvorykh z mynuschymy porushenniamy mozkovoho krovoobihu. K. 2010:24.
R.M.Zaslavskaya. Sutochnye ritmy svertyvayushchey sistemy krovi v norme i patologii .M.: Meditsina. 2012:452.
V.V.Orzheshkovs'kyi. Suchasni aspekty farmakoterapii porushen' zghortal'noi ta protyzghortal'noi system pry ishemichnomu insul'ti. Liky Ukrainy. 2014;3:47-51.
G.W.Alters. Antithrombotic and thrombolytic therapy for ischemic stroke. Sixth ACCP Consensus Conference on Antithrombotic therapy. Chest. 2012;119(1):300-320.
A.V.Alexandrov. Predictors of hemorrhagic transformation occurring spontaneously and on anticoagulation in patients with acute ischemic stroke. Stroke. 2010;28:1198-1202.
Antithrombotic Trialists Collaboration. Collaborative meta-analysis of antiplatelet therapy for prevention of death, myocardial infarction and stroke. BMJ. 2012;324:71-86.
Z.Chen. Indications for early aspirin use in acute ischemic stroke. Stroke. 2013:1098-1234. Fisher M. Characterizing the target of acute stroke therapy. Stroke. 2015;28:866-872.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 O.M. Nicka, I.I. Kryvetska, O.O. Zhukovskyi, N.I. Kolesnik
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).