ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ РЕСПІРАТОРНОЇ СИСТЕМИ ДІТЕЙ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XXI.2.82.1.2017.7Ключові слова:
респіраторна патологія, антибіотики, пневмонія, цефалоспориниАнотація
Стаття присвячена проблемі лікування гострої респіраторної патології у дітей. Тяжкий перебіг респіраторних захворювань частіше спостерігали у дітей до трьох років, дітей з анеміями, на фоні органічного ураження ЦНС. Частота призначення антибіотиків дітям із респіраторною патологією в педіатричному відділенні становила 40,2 %, що вище питомої ваги пневмоній (7 %). У 33,4 % випадків на етапі амбулаторного лікування призначались цефалоспорини III покоління, що небезпечно формуванням мультирезистентних мікроорганізмів.
Посилання
L.A.Ivanova. Diahnostychna tsinnist' laboratornykh pokaznykiv u pidtverdzhenni nestreptokokovoi etiolohii hostrykh tonzylofarynhitiv u ditei. Buk. med. visnyk. 2016.3 (79):72-76.
S.A.Kramarev. Patogeneticheskaya terapiya ostrykh respiratornykh infektsiy u detey. Sovrem. Pediatriya. 2010;4 (32):128-131.
V.G.Maydannik. Klinicheskie rekomendatsii po diagnostike, lecheniyu i profilaktike zabolevaniy verkhnikh dykhatel'nykh putey u detey. K.: Aspekt-Polіgraf. 2010:77.
L.V.Mel'nychuk, S.M.Storozhuk, I.B.Rehul's'ka. Klinichno-epidemiolohichni osoblyvosti hostrykh respiratornykh zakhvoriuvan' v umovakh epidemii hrypu A (H1N1) v misti Chernivtsiakh. Buk. med. visnyk. 2010;4 (56):63-65.
L.I.Chernyshova, A.M.Hil'fanova, A.V.Bondarenko. Nazofarynheal'ne nosiistvo Streptococcus pneumonia u vykhovantsiv budynkiv dytyny: serotypovyi repertuar ta chutlyvist' do antymikrobnykh preparativ. Zdorov'e rebenka. 2014;6 (57):9-14.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 L.V. Melnychuk, O.H. Dolzhenko, I.B. Rehulska
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).