ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ УРСОДЕЗОКСИХОЛЕВОЇ КИСЛОТИ ТА L-АРГІНІНУ НА ТЛІ БАЗИСНОЇ ТЕРАПІЇ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ, КОМОРБІДНУ З НЕАЛКОГОЛЬНОЮ ЖИРОВОЮ ХВОРОБОЮ ПЕЧІНКИ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XXI.2.82.1.2017.8Ключові слова:
ішемічна хвороба серця, неалкогольна жирова хвороба печінки, L-аргінін, урсодезоксихолева кислотаАнотація
На сьогодні актуальною є розробка оптимальних схем лікування та корекція нейрогуморальних порушень у хворих на ішемічну хворобу серця, коморбідну з неалкогольною жировою хворобою печінки. З метою вивчити ефективність застосування комбінаці урсодезоксихолево кислоти та L-аргініну на тлі базисно терапі обстежено 27 хворих на ІХС: стабільну стенокардію напруження II-III функціонального класу, коморбідну з НАЖХП. Хворі розподілені на дві групи: 1-ша група (n=13) отримувала базисну терапію ІХС, пацієнтам 2- групи (n=14) додатково до базисно терапі призначались L-аргінін та УДХК. За допомогою стандартних методик визначали показники ліпідного та вуглеводного спектра крові, функціональні проби печінки; імуноферментним методом визначали рівні інсу
ліну, адипонектину, резистину, асиметричного диметиларгініну. Встановлено, що під впливом базисно терапі з додаванням УДХК та L-аргініну спостерігалось достовірне зниження рівня інсуліну, індексу НОМА, нормалізація показників ліпідного спектра, покращення функціонального стану печінки, зменшення рівня резистину, асиметричного диметиларгініну та підвищення концентраці адипонектину, що свідчить про вплив комбіновано терапі на стан ендотеліально функці та баланс адипоцитокінів у хворих на ІХС, поєднану з неалкогольною жировою хворобою печінки.
Посилання
L.G.Almakaeva. Arginin i ego primenenie v meditsine i farmatsii. Lіki Ukraїni. 2011;1;23-26.
N.V.Mel'nikova, L.A.Zvenigorodskaya. Aterogennaya dislipidemiya, nealkogol'nyy steatogepatit, metody lecheniya. Eksperim. i klin. gastroenterol. 2007;1:28-34.
O.Ia.Babak. Hormonal'ni zminy v zhyrovii tkanyni khvorykh na hipertonichnu khvorobu i ozhyrinnia. Ukr. terapevt. zh. 2013;1:63- 67.
A.V.Babushkina. Primenenie L-arginina u patsientov s sakharnym diabetom. Uchastkovyy vrach. 2014;8:8-9.
E.V.Balukova. Nealkogol'naya zhirovaya bolezn' pecheni i risk kardiovaskulyarnykh sobytiy. Russ. med. zh. 2013;13:737.
I.I.Vakaliuk. Perebih stabil'noi ishemichnoi khvoroby sertsia na tli nealkohol'noi zhyrovoi khvoroby pechinky v reabilitatsiinomu periodi pislia revaskuliaryzatsiinykh vtruchan'. Visn. nauk. Doslidzhen'. 2016;4:23-25
M.M.Dolzhenko. Ishemichna khvoroba sertsia na tli tsukrovoho diabetu typu 2: osoblyvosti perebihu ta obgruntuvannia terapii: monohrafiia.K.: Medknyha. 2010:100.
L.V.Zhuravl'ova. Porivnial'na kharakterystyka hepatoprotektornykh zasobiv: kliuch do ratsional'noho zastosuvannia. Suchas. Hastroenterol. 2013;4 (72):25-41.
T.D.Zvyagintseva. Khronicheskie diffuznye zabolevaniya pecheni sochetannoy etiologii: podkhody k lecheniyu s pozitsiy dokazatel'noy meditsiny. Zdorov’ya Ukraїni. 2011;11-12:50-51.
K.O.Prosolenko. Dynamika vmistu adyponektynu, prozapal'nykh tsytokiniv ta deiakykh metabolichnykh pokaznykiv u patsiientiv z nealkohol'noiu zhyrovoiu khvoroboiu pechinky ta hipertonichnoiu khvoroboiu pry vykorystanni kombinovanoi terapii. Suchas. Hastroenterol. 2016;2 (88):21-28.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 N.S. Mykhailovska, L.E. Miniailenko, O.S. Reznik, O.O. Lisova, T.V. Oliinyk
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).