Клініко-статистичний аналіз перебігу вагітності та пологів у жінок із вузловим зобом
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XXII.1.85.2018.10Ключові слова:
вузловий зоб, вагітність, плацентарна дисфункціяАнотація
Частота вузлового зоба у вагітних посідає одне з перших місць і становить від 30% до 40%, що, у свою чергу, несприятливо впливає на здоров’я матері і плода. Мета роботи - вивчити перебіг вагітності, пологів та стан новонароджених у жінок із вузловим зобом. Матеріал і методи. Проведено клініко-статистичний аналіз перебігу вагітності, пологів і стану новонароджених у 60 жінок з наявністю вузлового зоба (основна група). Контрольну групу склали 20 соматично здорових вагітних. Результати. Аналіз перебігу вагітності показав, що ускладнений її перебіг спостерігався у 48 (80%) жінок основної групи і в 1 (5%) – у контрольній. У контрольній групі в 100% випадків вагітність завершилась пологами, а в основній – у 54 (90%) жінок. У пацієнток основної групи достовірно частіше спостерігались ускладнення в пологах (р<0,05). Дані кордіотокографії, біофізичного профілю плода і доплерометрії свідчили про погіршення стану внутрішньоутробного плода в основний групі. З’ясовано, що чим нижче середній рівень вільного тироксину в матері, тим нижча бальна оцінка стану плода (р<0,05). Оцінка результатів ультразвукового та гістологічного дослідження плацент дозволяє розглядати тиреоїдну патологію як фактор ризику розвитку плацентарної дисфункції. Висновки. Вагітність у жінок із вузловим зобом часто ускладнюється, має тенденцію до невиношування на тлі гормонального дисбалансу. Наявність вузлового зоба є фактором ризику розвитку плацентарної дисфункції. Стан плода знаходиться в прямій залежності від рівня тиреоїдних гормонів у матері.Посилання
Demina TN, Asmolova NV. Sostoyanie fetoplatsentarnoy sistemy u beremennykh s eutireoidnym zobom [The condition of the fetoplacental system in pregnant women with euthyroid goiter]. Zbirnyk naukovykh prats' Asotsiatsii akusheriv-hinekolohiv Ukrainy. 2006. 192-94 p. (in Russian).
Zakordonets' RM. Osoblyvosti perebihu vahitnosti u zhinok z yoddefitsytnoiu patolohiieiu schytopodibnoi zalozy, scho meshkaiut' v rehionakh pomirnoho yod defitsytu [Peculiarities of the course of pregnancy in women with iodine deficiency pathology of the thyroid gland, living in regions of moderate deficiency of iodine]. Zbirnyk naukovykh prats' Asotsiatsii akusheriv-hinekolohiv Ukrainy. 2011. 358-64 p. (in Ukrainian).
Totoyan ES. Reproduktivnaya funktsiya zhenshchin pri patologii shchitovidnoy zhelezy i beremennost' [Reproductive function of women with pathology of the thyroid gland and pregnancy]. Akusherstvo i ginekologiya. 1994;1:8. (in Russian).
Fadeev VV. Shchitovidnaya zheleza i beremennost' [Thyroid gland and pregnancy]. Lechashchiy vrach. 2014;6:24-30. (in Russian).
Cheren'ko MP. Pohliady na suchasnyi stan tyreoidnykh zakhvoriuvan', pryntsypy yikh diahnostyky ta likuvannia [Views on the current state of thyroid diseases, principles of their diagnosis and treatment]. Visnyk naukovykh doslidzhen'. 2001;4:10-2. (in Ukrainian).
Sherbakova VV. Narushenie funktsii shchitovidnoy zhelezy i beremennost' [Thyroid dysfunction and pregnancy]. Mezhdunarodnyy meditsinskiy zhurnal. 2013;4:32-5. (in Russian).
Robboy SJ, Anderson MC, Russel P. Pathology of the female reproductive tract. Churchill Livingstone. 2001. 929 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 S. Y. Kosilova
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).