Інноваційні технології в поліпшенні вивчення теми «Синдроми гострого живота» студентами 6-го курсу медичного факультету
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XXII.1.85.2018.22Ключові слова:
медична освіта, інноваційні технології, кейс-ситуаційні завданняАнотація
Мета дослідження — пошук інноваційних технологій, з метою поліпшення якості навчання студентів 6-го курсу в засвоєнні теми «Синдроми гострого живота», знання якої сприяє якісній діагностиці і лікуванню гострих захворювань органів черевної порожнини.
Матеріал і методи. Матеріали отримані, а висновки сформовані на аналізі тимчасової, наскрізної програми з предмета «Хірургія» для 2-6-х курсів, розробленої опорною кафедрою хірургії № 4 НМУ ім. О. О. Богомольця, та методрозробки кафедри хірургії № 2 і кардіохірургії теми практичного заняття «Синдроми гострого живота».
Результати. У роботі узагальнено досвід кафедри хірургії № 2 та кардіохірургії ІФНМУ вивчення студентами 6-го курсу теми «Синдроми гострого живота»; впровадження і удосконалення інноваційних технологій при використанні інтерактивних методів навчання на всіх етапах навчального процесу з вивчення теми, засвоєння якої передбачає шестигодинне заняття і проводиться, на першому етапі, у навчальній кімнаті, де викладач демонструє сучасні інноваційні технології: тест-системи по визначенню рівня знань, розв’язання ситуаційних кейс-системних завдань та мультимедійні презентації клініки, діагностики, визначення патогномонічних симптомів при гострих захворюваннях органів черевної порожнини. На другому етапі, у тренажерній залі, студенти відпрацьовують основні симптоми та маніпуляції на манекенах. А на третьому етапі, після демонстрації викладачем біля ліжка хворих з різною патологією органів живота, студенти засвоюють вміння обстеження та діагностики синдрому гострого живота, що відповідає певній нозологічній одиниці. На етапі визначення кінцевого рівня знань використовуються вирішення кейс-завдань, ігрові та неігрові методи модельованого навчання, а якість знань оцінюється поточним контролем. Висновки. Інноваційні технології та інтерактивні методи навчання сприяють більш ефективній практичній підготовці при вивченні теми «Синдроми гострого живота», демонструючи в 2,5 раза її результативність.
Посилання
Linchevs'kyi OV, Chernenko VM, P’iatnyts'kyi YuS, Bulakh IIe. Shliakhy reformuvannia systemy vyschoi medychnoi osvity v Ukraini v suchasnykh umovakh [Ways of reforming the system of higher medical education inUkrainein modern conditions]. Medychna osvita. 2017;3:6-9. (in Ukrainian).
Masheiko IV, Peleshenko HB, Masheiko AM. Rol' informatsiinykh tekhnolohii u vykladanni dystsypliny studentam vyschykh navchal'nykh zakladiv [The role of information technology in teaching discipline to students of higher education]. Medychna osvita. 2017;1:23-6. (in Ukrainian).
Mel'nyk IV, Polischuk MO. Navchal'no - metodychne zabezpechennia pidhotovky studentiv u vyschykh navchal'nykh zakladakh MOZ Ukrainy stan ta pershocherhovi zavdannia [Educational and methodical provision of students' training in higher educational establishments of the Ministry of Health ofUkrainestate and priority tasks]. Medychna osvita. 2017;3:13-21. (in Ukrainian).
Aronson L. Twelve tips for teaching reflection at all levels of medical education. Med Teach. 2011;33(3):200-205.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 I. P. Pylypchuk
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).