Досконале знання мови фаху – запорука вільного самовираження у професії
Ключові слова:
державна мова; кар’єрне зростання; фахове спілкування (мовлення)Анотація
Сучасне життя ставить перед вищою школою першочергове завдання – готувати фахівців нової генерації, висококваліфікованих професіоналів, мовно компетентних, духовно багатих, високоінтелектуальних. Вирішення таких завдань не можливе без досконалого володіння державною мовою насамперед у сфері професійної діяльності. Оскільки в Україні медицина – одна з найпоширеніших професій, то вивчення фахового мовлення медиків – одна з актуальних проблем сучасного мовознавства. Стаття є фрагментом наукової теми „Вивчення цінностей у системі науки та культури”, виконуваної кафедрою суспільних наук та українознавства Буковинського держаного медичного університету.
Посилання
Vynoslavs'ka OV, Andriichenko NH. Rozvytok praktychnoi komponenty komunikatyvnoi kompetentnosti studentiv tekhnichnoho universytetu [Development of practical component of communicative competence of students of technical university]. Praktychna psykholohiia ta sotsial'na robota. 2004;12:65-9. (in Ukrainian).
Pasynok VH. Movna pidhotovka studentiv yak zahal'no pedahohichna problema [Language preparation of students as a general pedagogical problem]. Kharkiv: Livyi bereh; 1999. 154 p. (in Ukrainian).
Chmut TK. Kul'tura spilkuvannia [Communication culture]. Khmelnytskyi; 1999. 358 p. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Л. Шутак, І. Собко
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).