Значення рівня NT-proBNP у хворих на артеріальну гіпертензію I-II ст. із пароксизмальною та персистувальною формами фібриляції передсердь
Ключові слова:
артеріальна гіпертензія; натрійуретичний пептид; фібриляція передсердьАнотація
Результати проведеного дослідження показали, що рівень мозкового натрійуретичного пептиду зростає в осіб з пароксизмальною та персистувальною формами фібриляції передсердь.
Посилання
Dzyak GV, Kolesnik TV, Pogoretskiy YuN. Sutochnoe monitorirovanie arterial'nogo davleniya [Daily monitoring of blood pressure]. Dnepropetrovsk; 2005. 200 p. (in Russian).
Rebrova OYu. Statisticheskiy analiz meditsinskikh dannykh. Primenenie paketa prikladnykh programm STATISTICA [Statistical analysis of medical data. Application of the STATISTICA Application Package]. Moscow: MediaSfera; 2006. 312 p. (in Russian).
Clerico A, Recchia FA, Passino C. Cardiac endocrine function is an essential component of the homeostatic regulation network: physiological and clinical implications. Am J Physiol Heart Circ Physiol. 2006;290:17-29.
Daniels LB, Maisel AS. Natriuretic Peptides. J Am Coll Cardiol. 2007;50(25):2357-68.
Potter LR, Abbey-Hosch S, Dickey DM. Natriuretic Peptides, Their Receptors, and Cyclic Guanosine Monophosphate-Dependent Signaling Functions. Endocrine Reviews. 2006;27(1):47-72.
Richards M. Natriuretic Peptides: Update on Peptide Release, Bioactivity, and Clinical Use. Hypertension. 2007;50(1):25-30.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 О. Жураківська
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).