Клінічно-епідеміологічне дослідження уроджених вад серця та судин у дітей
Ключові слова:
діти; уроджені вади серця та судинАнотація
Вивчено поширеність, частоту та структуру уроджених вад серця та судин серед дитячої популяції Чернівецької області. Встановлено, що поширеність зазначених вад у дітей становить 3,9 ‰, у плодів –
1,1 ‰. Набільш часто реєструються дефекти міжшлуночкової перегородки, дефекти міжпередсердної перегородки, відкритий овальний отвір.
Посилання
Sorokman TV. Poshyrenist' pryrodzhenykh vad rozvytku sertsevo-sudynnoi systemy u ditei Chernivets'koi oblasti [Prevalence of congenital malformations of the cardiovascular system in children of Chernivtsi region]. Aktual'ni problemy akusherstva i hinekolohii, klinichnoi imunolohii ta medychnoi henetyky. Kyiv-Luhansk; 2004. 209-12 p. (in Ukrainian).
Tymchenko OI, Baryliak IR. Kontseptsiia prohramy ta sluzhby derzhavnoho henetychnoho monitorynhu v Ukraini [The concept of the program and service of state genetic monitoring in Ukraine]. Pediatriia, akusherstvo ta hinekolohiia. 1997;4:5-8. (in Ukrainian).
Yudakova EI. Vrozhdennye poroki razvitiya [Congenital malformations]. Klinicheskaya genetika. 2009;1:56-9. (in Russian).
Anderson RH, Typan M, Freedom RM. Ventricular morphology in the univentricular heart. Herz. 2007;4:184.
International Clearinghouse for Birth Defects Monitoring Systems. Annual Report. Roma Inter Center for Birth Defects. Roma; 2007. 159 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Т. Сорокман, І. Ластівка, Н. Підвисоцька
![Ліцензії Creative Commons](http://i.creativecommons.org/l/by/3.0/88x31.png)
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).