Випадок антифосфоліпідного синдрому
Ключові слова:
антифосфоліпідний синдром; клініка; діагостикаАнотація
Описано випадок антифосфоліпідного синдрому з дебютом у репродуктивному періоді акушерською патологією (спонтанні викидні), а після 40 років – неврологічними (ішемічні інсульти), кардіальними (ураження клапанів) та шкірними (сітчасте ліведо) проявами.
Посилання
Barkagan ZS, Momot AP, Serdyuk GV, Tsyvkina LP. Osnovy diagnostiki i terapii antifosfolipidnogo sindroma [Fundamentals of the diagnosis and treatment of antiphospholipid syndrome]. Moscow: N'yudnamed; 2003. 31-5 p. (in Russian).
Kazimirko VK, Kovalenko VN. Revmatologiya [Rheumatology]. Donetsk; 2009. 146-53 p. (in Russian).
Makatsariya AD, Bitsadze OV, Ganievskaya NG. Antifosfolipidnyy sindrom v akusherskoy praktike [Antiphospholipid syndrome in obstetric practice]. Moscow: Russo; 2000. 344 p. (in Russian).
Nasonov EL. Sovremennye podkhody k profilaktike i lecheniyu antifosfolipidnogo sindroma [Modern approaches to the prevention and treatment of antiphospholipid syndrome]. Terapevticheskiy arkhiv. 2003;5:83. (in Russian).
Cherniy VI, Churikov AV, Kaban'ko TP. Antifosfolipidnyy sindrom: etiologiya, patogenez, diagnostika, lechenie i profilaktika [Antiphospholipid syndrome: etiology, pathogenesis, diagnosis, treatment and prevention]. Meditsina neotlozhnykh sostoyaniy. 2007;3:13-8. (in Russian).
Amaut J. Antiphospholipid syndrome: diagnostic aspeсts of lupus anticoagulant. Thromb Haemost. 2001;86(1):83-91.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 О. Волошин, Б. Сенюк, Т. Захарчук, В. Кісілюк, Г. Іващук
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).