Поширеність і інтенсивність захворювань пародонту в працівників підприємств хімії органічного синтезу
Ключові слова:
хронічний катаральний гінгівіт; генералізований пародонтит; пародонтальна кишеняАнотація
Наведені дані поширеності, інтенсивності та динаміки розвитку захворювань пародонту в працівників підприємств хімії органічного синтезу залежно від віку і виробничого стажу. Проведено порівняльний аналіз динаміки розвитку захворювань пародонту в працівників, безпосередньо пов’язаних із професійними шкідливостями (основна) і контрольною групою.
Посилання
Borysenko AV, editor. Zakhvoriuvannia parodontu [Periodontal disease]. Kiev: Meditsina; 2008. 616 p. (in Ukrainian).
Tkachenko AG. Osobennosti klinicheskogo techeniya, lecheniya i profilaktiki generalizovannogo parodontita u lits molodogo vozrasta [Features of the clinical course, treatment and prevention of generalized periodontitis in young people] [dissertation abstract]. Кiev; 2006. 20 p. (in Russian).
Neiko YeM, Rud'ko HI, Smoliar NI. Medyko-heoekolohichnyi analiz stanu dovkillia yak instrument otsinky ta kontroliu zdorov'ia naselennia [Medico-geoecological analysis of the environment as a tool for assessing and monitoring public health]. Ivano-Frankivsk, Lviv: EKOR; 2001. 349 p. (in Ukrainian).
Dmitrieva LA. Parodontit [Periodontitis]. Moscow: Medpress-inform; 2007. 504 p. (in Russian).
Barera GM. Terapevticheskaya stomatologiya [Therapeutic dentistry]. Moscow: GEOTAR-Media; 2008. 236 p. (in Russian).
Khel'veg E, KlimeY, Attin T. Terapevticheskaya stomatologiya [Therapeutic dentistry]. Lviv: GalDent; 1999. 409 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 В. Батіг
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).