Особливості показників конденсату видихуваного повітря в дітей залежно від типу нейроциркуляторної дистонії
Ключові слова:
діти; конденсат видихуваного повітря; протеолітична активність; оксид азотуАнотація
У дітей, що страждають на нейроциркуляторну дистонію, вивчали біохімічні показники конденсату видихуваного повітря для визначення їх діагностичної цінності у виявленні типу вегетативного тонусу. Показано зростання вмісту метаболітів оксиду азоту та протеолітичної активності за лізисом азоальбуміну в конденсаті видихуваного повітря при ваготонічному типі захворювання. Відмічено, що найвищою діагностичною цінністю виявлення ваготонічного типу вегетативного тонусу відносно симпатикотонічного володіла протеолітична активність за лізисом азоальбуміну, більша за 1,24 мл/год.
Посилання
Volosovets' OP, Kryvopustov SP, Moroz TS. Patohenetychna rol' oksydu azotu ta endotelial'noi dysfunktsii v rozvytku zakhvoriuvan' sertsevo-sudynnoi systemy u ditei [Pathogenetic role of nitric oxide and endothelial dysfunction in the development of cardiovascular diseases in children]. Zdorov'e rebenka. 2007;2:33-8. (in Ukrainian).
Mkhitaryan LS, Orlova NN, Evstratova IN. Sostoyanie svobodnoradikal'nykh okislitel'nykh protsessov v usloviyakh dlitel'nogo techeniya gipertonicheskoy bolezni [The state of free radical oxidative processes in a long course of hypertension]. Ukrains'kyi kardiolohichnyi zhurnal. 2009;2:34-8. (in Russian).
Dalle-Donne I, Rossi R, Colombo R, Giustarini D, Milzani A. Biomarkers of oxidative damage in human disease. Clinical Chemistry. 2006;52:601-23.
Horváth I, Hunt J, Barnes PJ, Alving K, Antczak A, Baraldi E, et al. Exhaled breath condensate: methodological recommendations and unresolved questions. Eur Respir J. 2005;26:523-48.
Kharitonov SA, Barnes PJ. Exhaled Biomarkers. Chest. 2006;130:1541-6.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Т. Воротняк, В. Білоус, Л. Микалюк, Т. Стоєва
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).