Розповсюдженість медикаментозної алергії на Буковині
Ключові слова:
побічні реакції терапії; медикаментозна алергіяАнотація
У роботі вивчена частота, етіологічна структура медикаментозної алергії на Буковині. Проаналізовано 680 випадків небажаних реакцій на лікарські препарати в окремих відділеннях обласної клінічної лікарні (м. Чернівці) з вересня по грудень 2008 року. За даними аналізу комплексу клінічно-анамнестичних, фізикальних, лабораторних, специфічних алергологічних методів дослідження, небажані реакції на лікарські препарати на Буковині становлять 13,3 %. Серед них реакції, які ми класифікували як медикаментозна алергія – 17,8 %. Наведені рекомендації щодо терапевтичних заходів для лікування пацієнтів із обтяженим алергологічним анамнезом.
Посилання
Bahdasarov RS. Rovamitsyn, abo vse nove – dobre zabute stare [Rovamycin, or everything new, is a well-forgotten old]. Ukrains'ka medychna hazeta. 2007;6:13-5. (in Ukrainian).
De Svort RD, Patterson R. Lekarstvennaya allergiya. Allergicheskie bolezni. Diagnostika i lechenie [Drug allergy. Allergic diseases. Diagnosis and treatment]. Moscow: Gektar. Meditsina; 2005. 313-428 p. (in Russian).
Drannik GN. Klinicheskaya immunologiya i allergologiya [Clinical Immunology and Allergology]. Odessa: Astroprint; 1999. 433-66 p. (in Russian).
Mellon М, Lolor-ml RG, Fisher T. Lekarstvennaya allergiya [Drug allergy]. Klinicheskaya immunologiya i allergologiya. Moscow: Meditsina; 2000. 357-93 p. (in Russian).
Pukhlik BM. Elementarnaya allergologiya [Elementary Allergology]. Vinnitsa: ITI; 2002. 148 p.
Svintsits'kyi AS. Medykamentozna alerhiia yak aktual'na problema suchasnoi praktychnoi medytsyny [Drug allergy as an urgent problem of modern practical medicine]. Klinichna farmatsiia. 2007;11(3):12-21. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Н. Каспрук, А. Каспрук, А. Чиняков, О. Хомко
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).