Стоматологічний статус дітей із супутньою соматичною патологією
Ключові слова:
діти; стоматологічний статус; соматична патологіяАнотація
Проведено стоматологічне обстеження 360 дітей віком від 8 до 15 років, які знаходилися на стаціонарному лікуванні в ендокринологічному, гастроентерологічному та педіатричному відділеннях Обласної дитячої клінічної лікарні №2 (м. Чернівці). Встановлено високу розповсюдженість основних стоматологічних захворювань: карієсу та некаріозних уражень твердих тканин зубів, патології тканин пародонта, зубощелепних аномалій, що підтверджує факт взаємозв’язку стану тканин ротової порожнини та організму дитини в цілому.
Посилання
Antypkin YuH. Stan zdorov’ia ditei v umovakh dii riznykh ekolohichnykh chynnykiv [The state of health of children under the influence of various environmental factors]. Mystetstvo likuvannia. 2005;2:16-23. (in Ukrainian).
Berdnyk OV. Osnovni zakonomirnosti formuvannia zdorov’ia dytiachoho naselennia, scho prozhyvaie v rehionakh z riznoiu ekolohichnoiu sytuatsiieiu [The main patterns of health of children living in regions with different environmental situations] [dissertation abstract]. Кiev; 2003. 19 p. (in Ukrainian).
Khomenko LO. Stomatolohichne zdorov’ia ditei Ukrainy, real'nist', perspektyva [Dental health of children in Ukraine, reality, perspective]. Naukovyi visnyk Natsional'noho medychnoho universytetu im OO Bohomol'tsia. 2007;3:11-4. (in Ukrainian).
Sheiham A, Netuveli GS. Periodontal diseases in Europe. Periodontology. 2002;29(1):104-21.
Harris R, Nicoll AD, Adair PM. Risk factors for dental caries in young children: a systematic review of the literature. Community Dent Health. 2004;21:71-85.
Borrell N, Papapanou N. Analytical epidemiology of periodontitis. J of Clinical Periodontology. 2005;32(6):132-58.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Н. Кузняк, О. Годованець
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).