Динаміка поширеності та деякі аспекти анамнезу в дітей, хворих на хронічний панкреатит (за даними ретроспективного аналізу)
Ключові слова:
епідеміологія; діти; хронічний панкреатит; вигодовування; ретроспективний аналізАнотація
Поширеність патології підшлункової залози зросла в Україні в цілому, а в Івано-Франківській області залишається на стабільному рівні впродовж останніх 5-10 років. Тривалість хвороби коливається від 6 місяців до 1 року.
Посилання
Baranov AA, Klimanskaya EV, Rimarchuk GV. Detskaya gastroenterologiya [Children's gastroenterology]. Moscow; 2002. 592 p. (in Russian).
Belousov YuV. Zabolevaniya podzheludochnoy zhelezy u detey: pankreatit ili pankreatopatiya? [Pancreatic diseases in children: pancreatitis or pancreatopathy?]. Zdorov'ia Ukrainy. 2004;96:35-7. (in Russian).
Minushkin OP. Pankreatity (predstavleniya, epidemiologiya, etiologiya, klassifikatsiya) [Pancreatitis (presentation, epidemiology, etiology, classification)]. Eksperimental'naya i klinicheskaya gastroenterologiya. 2008;1:4-10. (in Russian).
Rimarchuk GV, Tyurina TK. Osobennosti diagnostiki i terapevticheskoy taktiki pri khronicheskikh pankreatitakh u detey [Features of diagnosis and therapeutic tactics in chronic pancreatitis in children]. Rossiyskiy vestnik perinatologii i pediatrii. 2008;3:61-7. (in Russian).
Filippov YuO, Skyrda IYu, Petrechuk LM. Zakhvoriuvanist' osnovnymy khvorobamy orhaniv travlennia v Ukraini: analitychnyi ohliad ofitsiinykh danykh Tsentru statystyky MOZ Ukrainy [Incidence of major diseases of the digestive system in Ukraine: an analytical review of official data of the Center for Statistics of the Ministry of Health of Ukraine]. Hastroenterolohiia. 2007;38:3-15. (in Ukrainian).
Kocher HM. Chronic pancreatitis. Am Fam Physician. 2008;77(5):661-2.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 І. Лембрик
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).