Ефективність диференційованої галоаерозольтерапії у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень тяжкого перебігу (клінічно-функціональні дослідження)
Ключові слова:
хронічне обструктивне захворювання легень; галоаерозольтерапіяАнотація
На основі клінічно-функціональних показників проаналізовано ефективність різних режимів галоаерозольтерапії, спеціально розроблених для хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ). Установлено, що при тяжкому перебігу ХОЗЛ оптимальним є призначення двох сеансів галоаерозольтерапії на день тривалістю по 30 хвилин кожний.
Посилання
News from the Congress of the European Respiratory Society (ERS) September 2006 [Internet]. Available from: http:// medi.ru/search/search.aspx?context=ERS.
Torokhtin MD, Chonka YaV, Lemko IS. Speleoterapiya zabolevaniy organov dykhaniya v usloviyakh mikroklimata solyanykh shakht [Speleotherapy of respiratory diseases in the microclimate of salt mines]. Uzhgorod: Zacarpathia; 1998. 288 p. (in Russian).
Chervinskaya AV, Aleksandrov AN, Derpgol'ts GV. Galoaerozol'naya terapiya v reabilitatsii bol'nykh s patologiey dykhatel'nykh putey [Haloaerosol therapy in the rehabilitation of patients with respiratory tract pathology]. Pul'monologiya. 2000;4:48-52. (in Russian).
Chuchalin AG. Khronicheskaya obstruktivnaya bolezn' legkikh. Sostoyanie problemy. Respiratornaya meditsina [Chronic obstructive pulmonary disease. The state of the problem. Respiratory medicine]. Moscow: Geotar-Media; 2007. 800 p. (in Russian).
Celli BR, Barnes PJ. Еxacerbations of chronic obstructive pulmonary disease. Eur Respir J. 2007;29:1224-38.
Halpin DMG. Health Economics of Chronic Obstructive Pulmonary Disease. The Proceedings of the American Thoracic Society. 2006;3:227-33.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 О. Лемко
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).