Об’єктивізація ефективності лікування хворих на ішемічну хворобу серця в умовах гіпертрофії лівого шлуночка
Ключові слова:
ішемічна хвороба серця; артеріальна гіпертензія; гіпертрофія лівого шлуночка; електрокардіографія; ехокардіографія; дигідропіридинові антагоністи кальцію; β-адреноблокаториАнотація
Досліджено особливості електро- та ехокардіографічних змін проявів гіпертрофії лівого шлуночка з оцінкою показників диференційованої електрокардіограми. Виявлений вдвічі більший ефект регресії ознак гіпертрофії міокарда за додаткового призначення до базисної терапії дигідропіридинових антагоністів кальцію, ніж β-адреноблокаторів.
Посилання
Kornats'kyi VM. Problemy zdorov’ia ta podovzhennia tryvalosti zhyttia naselennia Ukrainy [Health problems and life expectancy in Ukraine]. Ukrains'kyi medychnyi chasopys. 2008;5:83-7. (in Ukrainian).
Pitetskaya NI. Kriterial'no znachimye faktory riska serdechno-sosudistykh zabolevaniy u patsientov s arterial'noy gipertenziey [Critically significant risk factors for cardiovascular disease in patients with hypertension]. Ukrains'kyi terapevtychnyi zhurnal. 2008;3:57-60. (in Russian).
Gosse P. Left ventricular hypertrophy as a predictor of cardiovascular risk. J Hypertens. 2005;23(1):27-33.
Fox K, Garcia MAA, Ardissino D. Guidelines on the management of stable angina pectoris: executive summary: The Task Force on the Management of Stable Angina Pectoris of the European Society of Cardiology. Eur Heart J. 2006;27(23):2902-3.
Krauser DG, Devereux RB. Ventricular hypertrophy and hypertension: prognostic elements and implications for management. Herz. 2006;31(4):305-16.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 І. Найда, І. Тащук, П. Іванчук
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).