Вплив поліоксидонію на показники системного імунітету у хворих на бронхіальну астму із синдромом хронічної втоми
Ключові слова:
бронхіальна астма; синдром хронічної втоми; системний імунітет; Т-лімфоцити; IgE загальний та специфічний; поліоксидонійАнотація
Лікування із поліоксидонієм сприяє тенденції до підвищення числа Т-клітин, функціональної активності Т-лімфоцитів, а також поліпшення співвідношення імунорегуляторних клітин. З боку В-ланки імунітету в основній групі спостерігається достовірне збільшення концентрації IgG та зниження кількості загального і специфічного IgE. Ці дані зумовлюють необхідність поєднаного застосування базисної терапії в комплексі з поліоксидонієм у лікуванні хворих на бронхіальну астму, поєднану із синдромом хронічної втоми.
Посилання
Edel'man NKh. Astma i allergiya [Asthma and allergies]. Moscow: Mir; 2000. 240 p. (in Russian).
Drannik GN. Klinicheskaya immunologiya i alergologiya: posobie dlya studentov, vrachey-internov, immunologov, allergologov, vrachey lechebnogo profilya vsekh spetsial'nostey [Clinical immunology and allergology: a manual for students, interns, immunologists, allergists, medical doctors of all specialties]. Kiev: Poligraf Plyus; 2006. 482 p. (in Russian).
Khaitova RM. Klinicheskaya allergologiya [Clinical Allergology]. Moscow: MEDpressinform; 2002. 624 p. (in Russian).
Pukhlik BM. Elementarnaya allergologiya [Elementary allergology]. Vinnitsa: Veles; 2002. 148 p. (in Russian).
Royt A, Brostoff D, Meyl D. Immunologiya [Immunology]. Moscow: Mir; 2000. 582 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 А. Пілецький
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).