Фармакологічна корекція порушень кровопостачання та мікрофлори кишечнику у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень за умов атеросклеротичного ураження мезентеріальних судин
Ключові слова:
хронічне обструктивне захворювання легень; мікроекологія; товста кишка; мезентеріальні судини; лактулоза; амлодипінАнотація
У роботі висвітлено особливості мікробного пейзажу порожнини товстої кишки та стан судинного кровотоку по непарних гілках черевного відділу аорти за умов їх атеросклеротичного ураження у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень. Доведено ефективність 22-денного застосування амлодипіну та лактулози в даної групи осіб.
Посилання
Borsch SK. Korektsiia mikrobiotsynozu pry zastosuvanni riznykh terapevtychnykh skhem u patsiientiv iz dysbakteriozom kyshechnyku [Correction of microbiocinosis using different therapeutic regimens in patients with intestinal dysbacteriosis]. Halyts'kyi likars'kyi visnyk. 2005;12(3):15-9. (in Ukrainian).
Ar'ev AL, Tsimbalista AV, Mikhaylova ES. Polimorbidnost' kak otyagoshchayushchiy faktor somatologicheskikh problem u patsientov pozhilogo i starcheskogo vozrasta [Polymorbidity as an aggravating factor in somatological problems in elderly and senile patients]. Klinicheskaya gerontologiya. 2008;14(7):12-22. (in Russian).
Gubergrits NB. Abdominal'nyy ishemicheskiy sindrom [Abdominal ischemic syndrome]. Zdorov'e Ukrainy. 2005;123:8-9. (in Russian).
Klester EB. Khronicheskaya obstruktivnaya bolezn' legkikh i sochetanaya patologiya [Chronic obstructive pulmonary disease and associated pathology]. Problemy klinicheskoy meditsiny. 2008;2:76-80. (in Russian).
Mitrokhin SD. Disbakterioz: sovremennye predstavleniya. Diagnostika. Vozmozhnosti lecheniya [Dysbacteriosis: modern ideas. Diagnostics. Treatment options]. Antibiotiki i khimioterapiya. 2004;7:22-7. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 К. Рихліцька, Є. Ткач, О. Андрусяк, Н. Буймістр
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).