Показники про-, антиоксидантного стану крові та печінки експериментальних тварин при її травматичному пошкодженні залежно від виду шовного матеріалу
Ключові слова:
травма печінки; вікрил; гальванізаціяАнотація
Різноманітні ушкодження паренхіматозних органів, зокрема, печінки – призводять до універсальної активації процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) і біополімерів. В експерименті досліджено динаміку змін ПОЛ при пошкодженні печінки та різних методах корекції. Доведено, що найкращим шовним матеріалом для ушивання ран печінки є вікрил. Застосування біотампонади, гальванізації, антисептиків та вікрилу прискорює відновлення функціонального стану печінки на 3-4 доби.
Посилання
Hrodets'kyi VK, Iftodii AH. Obgruntuvannia vyboru optymal'noho shovnoho materialu pry travmatychnykh poshkodzhenniakh pechinky [Rationale for choosing the optimal suture material for traumatic liver injury]. Klinichna anatomiia ta operatyvna khirurhiia. 2005;4(2):46-9. (in Ukrainian).
Sydorchuk RI. Abdominal'nyi sepsys [Abdominal sepsis]. Chernivtsi: Vydavnytstvo pry Bukovyns'komu derzhavnomu medychnomu universyteti; 2006. 482 p. (in Ukrainian).
Blaker JJ, Nazhat SN, Boccaccini AR. Development and characterization of silver-doped bioactive glass-coated sutures for tissue engineering and wound healing applications. Biomaterials. 2004;25(7-8):1319-29.
Sabino MA, Morales D, Ronca G. Study of hydropic degradation of a biodegradable copolymer. Acta Cient Venez. 2003;54(1):18-27.
Wadia Y, Xie H, Kajitani M. Sutureless liver repair and hemorrhage control using laser-mediated fusion of human albumin as a solder. J Trauma. 2001;51(1):51-9.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 В. Гродецький, А. Іфтодій, О. Коваль
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).