Профілактика ускладнень вагітності та пологів при низькій плацентації
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XXV.3.99.2021.13Ключові слова:
низька плацентація; профілактика ускладнень; плацентарна дисфункціяАнотація
Мета роботи – оцінити ефективність розробленого методу профілактики ускладнень вагітності при низькій плацентації з ранніх термінів гестації.
Матеріал і методи. Проведено обстеження 119 вагітних із низькою плацентацією. Даний діагноз встановлювався з 6-7-го тижнів гестації на підставі ехографічного дослідження. Основну групу створили 64 вагітних із низьким розташуванням хоріона, яким проводилася профілактика ускладнень вагітності з ранніх термінів гестації, розробленим комплексом медикаментозних засобів, та контрольну групу — 55 жінок із низькою плацентацією, яким не проводилася профілактика ускладнень вагітності з ранніх термінів гестації. Профілактичний комплекс включав: лютеіну, екстракт гінкго білоби, фоліо та біолектру. Для оцінки ефективності запропонованої терапії у досліджуваних групах проаналізований перебіг вагітностей у ранні та пізні терміни гестації, а також ускладнення вагітностей та пологів.
Результати. Частота патологій вагітності в основній групі, де проводилася профілактика ускладнень вагітності з ранніх термінів гестації при низькій плацентації була значно меншою, ніж у групі контролю. За даними проведеного дослідження, у вагітних основної групи достовірно зменшувалася загроза переривання вагітності з кровотечею та без кровотечі в І та ІІ триместрах (р<0,05). У ІІІ триместрі гестації у групі, де проводилася профілактика ускладнень вагітності, достовірно зменшувалася частота загрози передчасних пологів, передчасне відшарування низько розташованої плаценти, фетоплацентарна дисфункція, синдром затримки розвитку плода та дистрес плода під час вагітності (р<0,05). Також в основній групі спостерігався менший відсоток передчасних пологів та пологів, що завершилися шляхом кесарева розтину.
Висновки. 1. З місцем прикріплення плаценти в порожнині матки тісно пов’язані її функція, розвиток плацентарної дисфунції, перебіг вагітності та пологів. 2. Проведені дослідження показали ефективність запропонованої нами комплексної медикаментозної профілактики ускладнень вагітності при низькій плацентації, що, у свою чергу, призвело до покращення перебігу вагітності та пологів і стало ефективним засобом профілактики плацентарної дисфункції.
Посилання
Kuritsyna SA. Diahnostyka, profilaktyka ta prohnozuvannia perynatal'noi patolohii pry anomaliiakh platsentatsii (retrokhorial'ni hematomy ta anomalii roztashuvannia platsenty) [Diagnosis, prevention and prognosis of perinatal pathology in placental abnormalities (retrochorial hematomas and placental abnormalities)]. Zdorov'e zhenshchiny. 2017;3:60-4. (in Ukrainian).
Yur’ieva LM. Anomal'ne roztashuvannia khoriona: kliniko-anamnestychni faktory ryzyku [Abnormal chorion location: clinical and anamnestic risk factors]. Klinichna anatomiia ta operatyvna khirurhiia. 2018;17(1):103-7. (in Ukrainian).
Duka YuM. Otsinka prychyn anomal'noho roztashuvannia platsenty zalezhno vid masy tila vahitnoi [Assessment of the causes of abnormal placement of the placenta depending on the body weight of the pregnant woman]. Aktual'ni pytannia pediatrii, akusherstva ta hinekolohii. 2016;2:119-21. (in Ukrainian).
Romanenko TH. Platsentarna dysfunktsiia yak predyktor nevynoshuvannia vahitnosti [Placental dysfunction as a predictor of miscarriage]. Reproduktyvna endokrynolohiia. 2017;1:77-82. (in Ukrainian).
Gunnarsdottir J, Stephansson O, Cnattingius S, Akerud H, Wikstrom A-K. Risk of placental dysfunction disorders after prior miscarriages: a population-basedstudy. Am J Obstet Gynecol. 2014;211(1):34. DOI: 10.1016/j.ajog.2014.01.041.
Khomyak NV, Mamchur VI, Khomyak EV. Kliniko-farmakologicheskie osobennosti sovremennykh lekarstvennykh form mikronizirovannogo progesterona, primenyayushchikhsya vo vremya beremennosti [Clinical and pharmacological features of modern dosage forms of micronized progesterone used during pregnancy]. Zdorov'e zhenshchiny. 2014;4:162-6. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 С. Печеряга, І. Маринчина
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).