Особливості циркадіанних ритмів метаболічних процесів при остеоартрозі і подагрі (повідомлення I)
Ключові слова:
хроноритми; остеоартроз; подагра; прооксидантна; антиоксидантна системи; фібриноліз; протеолізАнотація
У статті висвітлені результати завершеної у 2009 році науково-дослідної роботи кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб, клінічної імунології та алергології на тему “Хроноритмологічні аспекти вдосконалення діагностики та лікування хворих на остеоартроз, подагру, ревматоїдний артрит”. Розглянуті патогенетичні взаємозв'язки між інтенсивністю клінічних проявів згаданих хвороб та змінами в хроноритмах основних метаболічних процесів організму: параметрів про- та антиоксидантної систем та системи протеолізу-фібринолізу.
Посилання
Komarov FI, Rapoport SI. Khronobiologiya i khronomeditsina [Chronobiology and Chronomedicine]. Moscow: Triada-Kh; 2000. 488 p. (in Russian).
Brixner D. Clinical, Humanistic, and Economic Outcomes of Gout. Am J Manag Care. 2005;11:459-64.
Dunlap JC, Loros JJ, DeCoursey PJ. Chronobiology. Biological timekeeping. New York Publish; 2004. 471 p.
Goldring MB, Goldring SR. Osteoarthritis. J Cell Physiol. 2007;213(3):626-34.
Lemmer B. Cardiovascular chronobiolology and chronopharmacology. Importance of time of dosing. Humana P Totowa, NJ; 2001. 255-71 p.
Lemmer B. Chronopharmakologie. Tagesrhythmen und Arzneimittel-wirkung. Stuttgart; 2004. 180 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 О. Пішак, О. Волошин, О. Микитюк, Г. Арич, Н. Малкович
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).