Вплив ритмічних екстремальних холодових впливів на показники вегетативної регуляції серцевого ритму і вміст цитокінів у сироватці крові людей літнього віку
Ключові слова:
ритмічні екстремальні холодові впливи; варіабельність серцевого ритму; вегетативна нервова система; цитокіниАнотація
Встановлено, що ритмічні екстремальні температурні впливи (-120оС) за рахунок активації власних гомеостатичних регуляторних систем значно підвищують адаптаційні можливості організму, незалежно від його віку. Можна припустити, що ритмічні екстремальні холодові впливи адекватно коригують порушену функцію цитокінової ланки імунної системи.
Посилання
Vasilenko AM, Zakharova LA. Tsitokiny v sochetannoy regulyatsii boli i immuniteta [Cytokines in the combined regulation of pain and immunity]. Uspekhi sovremennoy biologii. 2000;120(2):174-89. (in Russian).
Voytenok NN, Vasilenko AM, Zakharova LA. Interleykin-1: zakonomernosti sinteza, biologicheskaya aktivnost' [Interleukin-1: patterns of synthesis, biological activity]. Uspekhi sovremennoy biologii. 1988;106(1):102-14. (in Russian).
Kryzhanovskiy GN. Obshchaya patofiziologiya nervnoy sistemy [General pathophysiology of the nervous system]. Moscow: Meditsina; 1997. 352 p. (in Russian).
Shiman AG, Kir'yanova VV, Maksimova AV. Kliniko-fiziologicheskie aspekty primeneniya krioterapii [Clinical and physiological aspects of the use of cryotherapy]. Vestn. SPb gos. med. akademii im. I.I. Mechnikova. 2001;1:27-34. (in Russian).
Anisman H, Merali Z. Cytokines, stress and depressive illness. Brain Behav Immun. 2002;16(5):513-24.
Anisman H, Merali Z. Cytokines, stress and depressive illness: brain-immune interactions. Ann Med. 2003;35(1):2-11.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Г. Бабійчук, В. Бабійчук, В. Мамонтов
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).