Кордова кров – альтернативне джерело стовбурових клітин для регенеративної медицини: нові підходи до проблеми кріоконсервування
Ключові слова:
кордова кров; стовбурові клітини; кріоконсервування; життєздатність; ліпідна асиметріяАнотація
Розроблені нові ефективні методи виділення та кріоконсервування ядровмісних (CD45+), у тому числі стовбурових (CD34+) клітин кордової крові людини. Оцінка структурно-функціональної повноцінності та життєздатності різних популяцій ядровмісних клітин кордової крові свідчить, що ці методи дозволяють зберігати до 85 % CD45+ - клітин і до 98 % CD34+ - клітин в життєздатному стані після кріоконсервування. При цьому основні втрати CD45+ - клітин відбуваються за рахунок фракції гранулоцитів, а лімфоцити і моноцити зберігаються практично повністю. При аналізі змін ліпідної асиметрії мембран за допомогою анексину V спостерігається та ж залежність у дестабілізації клітин.
Посилання
Abdulkadyrov K, Romanenko N. Zagotovka platsentarnoy krovi. Osobennosti ee kletochnogo sostava i gemopoeticheskogo potentsiala [Harvesting placental blood. Features of its cellular composition and hematopoietic potential]. Transfuziologiya. 2003;4(1):15-33. (in Russian).
Vladimirskaya EB, Mayorova OA, Rumyantsev SA, Rumyantseva SA. Biologicheskie osnovy i perspektivy terapii stvolovymi kletkami [Biological basis and prospects of stem cell therapy]. Moscow: Medpraktika; 2005. 391 p. (in Russian).
Bieback K, Kern S, Klüter H, Eichler H. Critical parametres for the isolation of mesenchymal stem cells from umbilical cord blood. Stem Cells. 2004;22(4):625-34.
Kakinuma S, Tanaka Y, Chinzei R, Watanabe M, Shimizu-Saito K, Hara Y, et al. Human umbilical cord blood as a source of transplantable hepatic progenitor cells. Stem Cells. 2003;21(2):217-27.
Sanchez-Ramos JR, Song S, Kamath SG, Zigova T, Willing A, Cardozo-Pelaez F, et al. Expression of neural markers in human umbilical cord blood. Exp Neurol. 2001;171(1):109-15.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Л. Бабійчук, П. Зубов, В. Рязанцев, О. Зубова, О. Кудокоцева, Т. Гуріна

Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).