Час як діагностичний критерій у соматиці
Ключові слова:
рівноважний тип темпераменту; власна одиниця часу; власний психосоматичний суб'єктивний квант сприйняття часу суб'єкта (СПСК суб'єкта)Анотація
Використання та вживання сучасних теорій проблеми часу в аспекті розвитку, перебігу, локалізації органіко-функціональних змін соматичних порушень, діагностичних критеріїв та стратегічно-тактичних, особистісно направлених заходів дії залежно від тимчасових параметрів та індивідуально-типологічних особливостей людини дозволяють розробити цілеспрямований, особистісно-орієнтований, персонально-спрямований підхід у діагностичних, лікувальних, профілактичних заходах, а також при довготривалому прогнозуванні.
Посилання
Ayzenk GYu, Gurinovich VV. Psikhologiya: Pol'za i vred. Smysl i bessmyslitsa. Fakty i vymysel [Psychology: Benefit and harm. Meaning and nonsense. Facts and fiction]. Minsk: Kharvest; 2003. 912 p. (in Russian).
Bondarevych SM. Indyvidual'no-typolohichni vlastyvosti khvorykh urolohichnoho profiliu [Individual-typological properties of patients with urological profile]. Visnyk Odes'koho natsional'noho un-tu. 2005;10(10):30-41. (in Ukrainian).
Bondarevych SM. Psykholohycheskye kryteryy dyahnostyky vremennoho razvytyia khronycheskykh zabolevanyi [Psychological criteria for the diagnosis of the temporary development of chronic diseases]. Nauka i osvita. 2008;1-2:126-31. (in Russian).
Voytenko VP. Vremya i chasy kak problema teoreticheskoy biologii [Time and clocks as a problem of theoretical biology]. Voprosy filosofii. 1985;1:73-82. (in Russian).
Vol'kenshteyn MV. Sovremennaya fizika i biologiya [Modern physics and biology]. Voprosy filosofii. 1989;8:20-3. (in Russian).
Tsukanov BI. Vremya v psikhike cheloveka [Time in the psyche of man]. Odessa: Astroprint; 2000. 220 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 С. Бондаревич
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).