Біологічні ритми розмноження тимоцитів
Ключові слова:
мітотичний індекс; фотоінверсія; білягодинний ритмАнотація
У роботі вивчені добові і білягодинні ритми зміни мітотичного індексу тимоцитів мишей при нормальному й інвертованому фоторежимі. Встановлено, що в нормальних тварин під час активної фази добового ритму період білягодинних коливань коротший, ніж упродовж його пасивної фази. Фотоінверсія призводить до зміни зв'язку періоду білягодинних коливань мітотичного індексу з фазами його добового ритму. Таким чином, якщо для добової періодичності поділу клітин зміна освітленості протягом доби є датчиком часу, то для білягодинних коливань мітотичної активності вона ним не являється.
Посилання
Evstaf'ev VV. Respublikanskiy sbornik nauchnykh trudov: Teoreticheskie, eksperimental'nye i prikladnye issledovaniya biologicheskikh sistem [Republican collection of scientific papers: Theoretical, experimental and applied research of biological systems]. Moscow: 2 MOL-GMI; 1990. 176-77. (in Russian).
Romanov YuA. Prostranstvenno-vremennaya organizatsiya biologicheskikh sistem. Aktovaya rech' [Spatio-temporal organization of biological systems. Assembly speech]. Moscow; 2001. 38 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 В. Євстаф’єв, О. Машанова
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).