Деякі механізми дії гемопоетичних клітин-попередників та корекція метаболічних порушень при цукровому діабеті
Ключові слова:
цукровий діабет; стимуляція регенерації; гемопоетичні клітини-попередникиАнотація
В експерименті вивчали механізми репарації печінки після часткової резекції, після трансфузії гемопоетичних клітин-попередників за динамікою синтезу і транспорту нуклеїнових кислот. У хворих на цукровий діабет різного віку на тлі автоімунного пошкодження острівців підшлункової залози і порушення регенеративних процесів оцінювали зміни метаболічних показників до і після застосування гемопоетичних клітин-попередників.
Посилання
Malyshev VA. Insulinzavisimyy sakharnyy diabet kak autoimmunnoe zabolevanie. Immunodiagnostika, immunoprofilaktika [Insulin-dependent diabetes mellitus as an autoimmune disease. Immunodiagnosis, immunoprophylaxis]. Immunologiya i allergologiya. 1998;1:47-59. (in Russian).
Boiko VV, Klimova OM, Votiakova IA, Ivanov VM, Drozdova LA. Sposib likuvannia tsukrovoho diabetu I i II typiv za dopomohoiu klitynnykh transplantativ riznoho pokhodzhennia [A method of treating type I and II diabetes mellitus using cell grafts of various origins]. Patent of Ukraine № 37684 A61K 35/14, A61K 35/24 19.05.2008. (in Ukrainian).
Rakhmat-Zade TM, Skridlevskaya EA, Akchurin RS. Kostnomozgovye stvolovye kletki v lechenii ishemicheskoy bolezni serdtsa [Bone marrow stem cells in the treatment of coronary heart disease]. Kardiolohiia. 2007;1:47-51. (in Russian).
Starkova NT. Klinicheskaya endokrinologiya [Clinical endocrinology]. Moscow: Meditsina; 1991. 320 p. (in Russian).
Sukhikh GT, Bogdanova IM, Mamaytseva VV. Immunologicheskie aspekty kletochnoy terapii [Immunological aspects of cell therapy]. Byulleten' eksperimental'noy biologii i meditsiny. 1998;125(2):122-29. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 О. Клімова, В. Бойко, А. Божков, І. Вотякова, Л. Дроздова
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).