Анамнестичні особливості фенотипів «легкої» та «тяжкої» бронхіальної астми у школярів
Ключові слова:
бронхіальна астма; діти; анамнез; тяжкість захворюванняАнотація
На підставі вивчення особливостей генеалогічного та алергологічного анамнезу показано, що обтяженість сімейного анамнезу атопічними захворюваннями за умови провідної тригерної ролі специфічних бронхопровокувальних чинників асоціювала з легким перебігом бронхіальної астми в дітей шкільного віку. Натомість, обтяженість алергологічного анамнезу в ранньому дитинстві в поєднанні з тригерним впливом як специфічних, так і неспецифічних чинників частіше реєструвалися при тяжкому перебігу захворювання.
Посилання
Lokshina EE, Zaytseva OV. Rol' geneticheskikh markerov v ranney diagnostike atopicheskikh zabolevaniy [The role of genetic markers in the early diagnosis of atopic diseases]. Pediatriya. 2006;3:87-9. (in Russian).
Taylor DR, Bateman ED, Boulet L-P. A new perspective on concepts of asthma severity and control. Eur Respir J. 2008;32:545-54.
Bezrukov LO, Koloskova OK. Khronichne zapalennia dykhal'nykh shliakhiv ta atopiia – kharakterni osoblyvosti bronkhial'noi astmy v ditei [Chronic airway inflammation and atopy - characteristic features of bronchial asthma in children]. Zdorov'e rebenka. 2008;1(10):125-7. (in Ukrainian).
Shannon J, Ernst P, Yamauchi Y. Differences in Airway Cytokine Profile in Severe Asthma Compared to Moderate Asthma. Chest. 2008;133:420-6.
Bracken M, Belanger K, Cookson W. Genetic and Perinatal risk factors for asthma onset and severity: a review and theoretical analysis. Epidemiologic reviews. 2003:24:176-89.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 М. Гарас
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).