Стан гормонального балансу у дівчат пубертатного віку з порушенням менструальної функції на тлі ожиріння
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XXV.4.100.2021.2Ключові слова:
порушення менструальної функції; дівчата пубертатного віку; менструальний цикл; гормональний балансАнотація
Порушення менструального циклу в дівчат пубертатного віку на тлі гормонального дисбалансу посідають вагоме місце в структурі гінекологічної патології, оскільки в подальшому можуть призвести до стійких та незворотних змін у процесі становлення репродуктивної системи.
Мета роботи – дослідити стан гормонального балансу в дівчат пубертатного віку на тлі ожиріння.
Матеріал і методи. Обстежено та проліковано 79 дівчат-підлітків із порушенням менструальної функції на тлі ожиріння. Всім пацієнткам також проведено комплексне обстеження з визначенням рівня гормонів у сироватці крові.
Результати. Встановлено, що в дівчат-підлітків з ожирінням спостерігається чітка відмінність у вираженості гіперандрогенних порушень вуглеводного обміну та інсулінорезистентності.
Висновок. Встановлено чіткий взаємозв’язок становлення менструальної функції від стану гонадотропної функції гіпофіза. Виявили зміни гормонального профілю в дівчат пубертатного віку на тлі ожиріння, а саме гіперлептинемію і лептинорезистентність, які корегували немедикаментозною та медикаментозною терапією.
Посилання
Herasimova TV. Vedennia pidlitkiv z hipotalamo — hipofizarnoiu dysfunktsiieiu [Management of adolescents with hypothalamic - pituitary dysfunction]. Meditsinskie aspekty zdorov'ya zhenshchiny. 2010;9-10:5-10. (in Ukrainian).
Soboleva SI. Taktika vedeniya zhenshchin s narusheniyami menstrual'noy funktsii pri patologicheskom stanovlenii pubertatnogo perioda [Management tactics for women with menstrual dysfunctions in the pathological formation of puberty]. Zdorov'e zhenshchiny. 2009;4:147-48. (in Russian).
Wong LP. Premenstrual syndrome and dysmenorrhea: multiethnal differences in perception, impacts, and treatment seeking. J Pediatr Adolesc Gynecol. 2011;24(5):272-7. DOI: 10.1016/j.jpag.2011.03.009.
Trushkevych OO. Piznie menarkhe — faktor ryzyku rozvytku hiperprolaktynemichnykh staniv u divchatok-pidlitkiv [Late menarche is a risk factor for the development of hyperprolactinemic conditions in adolescent girls]. Pediatriia, akusherstvo ta hinekolohiia. 2008;45:89-91. (in Ukrainian).
Dynnik VO, Sulima TM. Vplyv perynatal'noho periodu na osoblyvosti klinichnoho perebihu pubertatnykh matkovykh krovotech [Influence of the perinatal period on features of a clinical course of pubertal uterine bleedings]. Perynatolohiia ta pediatriia. 2010;4:37-9. (in Ukrainian).
Unifikovanyi klinichnyi protokol medychnoi dopomohy pry anomal'nykh matkovykh krovotechakh. Nakaz Ministerstva okhorony zdorov’ia Ukrainy vid 13.04. 2016 r. № 353 2016 [Unified clinical protocol of medical care for abnormal uterine bleeding. Order of the Ministry of Health of Ukraine dated 13.04. 2016 № 353 2016]. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 А. Боршуляк, О. Андрієць, Ю. Цисар, А. Андрієць
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).