Гіперчутливість до небактеріальних алергенів у дітей, хворих на бронхіальну астму, залежно від типу ацетилювання
Ключові слова:
бронхіальна астма; діти; шкірні проби; тип ацетилюванняАнотація
Проведення комплексного клінічно-імунологічного дослідження показало, що в дітей із швидким ацетиляторним фенотипом порівняно з хворими з повільним типом ацетилювання відзначалися виразніші ознаки атопічної реактивності, які характеризувалися наявністю діагностично значущих ознак шкірної гіперчутливості до побутових алергенів, вірогідним тригерним впливом інгаляційних пилкових алергенів (R=0,7, p<0,05) та вищими показники ризику тяжкого перебігу астми за умови одночасного підвищення в них вмісту інтерлейкіну-4 (IL-4) та і загального імуноглобуліну-Е (IgE): відносний ризик=3,2 [95 %ДІ:2,0-4,9] при відношенні шансів=12,4 [95 %ДІ:6,3-24,6].
Посилання
Lasytsia OL, Lasytsia TS, Nedel's'ka SM. Alerholohiia dytiachoho viku [Allergology of childhood]. Kyiv: Knyha-plius; 2004. 367 p. (in Ukrainian).
Pukhlyk BM. Alerholohiia [Allergology]. Vinnytsia: Nova Knyha; 2004. 228 p. (in Ukrainian).
Carroll WD, Lenney W, Child F. Asthma severity and atopy: how clear is the relationship. Archives of Disease in Childhood. 2006;91:405-9.
Cullinan P, Macneill SJ, Harris JM. Early allergen exposure, skin prick responses, and atopic wheeze at the age of 5 in English children: a cohort study. Thorax. 2004;59:855-61.
Roberts NJ, Robinson DS. How is difficult asthma managed? Eur Respir J. 2006;28:968-73.
Torrent M, Sunyer J, Garcia R. Early-life allergen exposure and atopy, asthma, and wheeze up to 6 years of age. Am J of Resp and Critical Care Med. 2007;176:446-53.
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 С. Прунчак
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).