Вплив цитофлавіну на показники когнітивних функцій у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію
Ключові слова:
дисциркуляторна енцефалопатія; цитофлавін; когнітивні функціїАнотація
Вивчено вплив препарату „Цитофлавін” на показники когнітивних функцій у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію ІІ стадії. Встановлено, що після проведеного лікування у хворих зменшувалась вираженість суб’єктивної та об’єктивної неврологічної симптоматики, вірогідно покращувалися показники уваги та оперативної пам’яті. Дані клінічних спостережень та нейропсихологічного тестування підтверджувалися результатами електрофізіологічного дослідження – когнітивного викликаного потенціалу Р300.
Посилання
Gnezditskiy VV. Vyzvannye potentsialy v klinicheskoy praktike [Evoked potentials in clinical practice]. Moscow: Medpress-inform; 2003. 264 p. (in Russian).
Damulin IV, Koberskaya NN, Mkhitaryan EA. Vliyanie tserebrolizina na umerenno vyrazhennye kognitivnye narusheniya pri distsirkulyatornoy entsefalopatii (kliniko-elektrofiziologicheskoe issledovanie) [Influence of cerebrolysin on moderate cognitive impairment in dyscirculatory encephalopathy (clinical and electrophysiological study]. Zhurnal nevrologii i psikhiatrii im. S.S.Korsakova. 2007;5:32-8. (in Russian).
Koberskaya NN. Kognitivnyy potentsial R300 [Cognitive potential of P300]. Nevrologicheskiy zhurnal. 2003;8:34-42. (in Russian).
Luriya AR. Osnovy neyropsikhologii [Fundamentals of Neuropsychology]. Moscow: Academia; 2002. 226 p. (in Russian).
Shmidt EV. Klassifikatsiya sosudistykh porazheniy golovnogo mozga [Classification of vascular lesions of the brain]. Zhurnal nevrologii i psikhiatrii. 1985;9:1281-88. (in Russian).
Yakhno NN. Kognitivnye rasstroystva v nevrologicheskoy klinike [Cognitive disorders in a neurological clinic]. Nevrologicheskiy zhurnal. 2006;11:4-13. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 О. Яремчук, О. Жуковський, Н. Васильєва, І. Білоус
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).